"Ir daudz šķēršļi attiecībā uz manu praksi, kas man ir Mozambikā. Es ceļot nedrīkstu ne tikai Covid-19 dēļ, bet arī tādēļ, ka joprojām neesmu izņemta no “Interpol” meklēšanas, jo Latvijas tiesu lēmumi netiek atzīti Dienvidāfrikā. Līdz ar to man šeit Latvijā viss ir jāuzsāk no pilnīgas nulles," atklāj Kristīne.
Tādēļ viņa savu laiku velta arī tam, lai atgūtu zināšanas un uzsāktu juristes prakses Latvijā.
Misānes jaunā gada plāns ir izveidot nevalstisku organizāciju, kas sniegtu konsultācijas ģimenes tiesību jautājumos un palīdzētu Latvijas valstspiederīgajiem, kas ārvalstīs nonākušas līdzīgās situācijās.
"Būs šis nodibinājums, uz kura bāzes es sniegšu konsultācijas cilvēkiem, kam nepieciešams padoms, kā rīkoties valstī, kur likumdošana atšķiras no Latvijas, kādos jautājumos drīkst vērsties pie Latvijas.
Viens no galvenajiem mērķiem šim nodibinājumam būs iegūt līdzekļus Latvijas valstspiederīgo jautājumos par bērnu tiesībām pārstāvju nodrošināšanai," skaidro Kristīne.
Kristīne arī saka lielu paldies visiem līdzcilvēkiem, kas viņai palīdzēja atgriezties dzimtenē.
"Mēs diemžēl dzīvojam šādā situācijā, kad nevaram tik viegli viens pie otra pieiet un apņemt un pateikt paldies. Ir tik daudz cilvēku, kam gribētos ieskatīties acīs un pateikt paldies par šo spēku.
Latvieši ir vēsa tauta, bet mums iekšā ir ļoti liels spēks. Es ļoti ļoti novēlu šo spēku nepazaudēt, bet izmantot, lai palīdzētu viens otram un būtu paši laimīgi," saka Kristīne.
Tieslietu ministrija no Misānes lietas esot izdarījusi secinājumus, un pašlaik Saeimā atrodas Kriminālprocesa likuma grozījumi, kas pilnveido Latvijas pilsoņu pārņemšanu no citām ES valstīm.
Tāpat parakstīts vairāku ministriju policijas un prokuratūras memorands par operatīvāku sadarbību Latvijas valstspiederīgo aizsardzībai ārvalstīs.