2020. gadā gan Latvijā, gan pasaulē notikušas arī vairākas neparastas dabas parādības, kas ir ieguvušas plašu rezonansi sabiedrībā. Gada sākumā pasauli pāršalca satraucošas ziņas no Austrālijas, kur visā kontinentā notika rekordlieli mežu ugunsgrēki. Vēlāk gan daba parūpējās arī par pozitīvākiem brīžiem, kārtējo reizi pārsteidzot cilvēci ar savām "dīvainībām" - portāls "Apollo.lv" centās apkopot daļu no tām.
Rekordlieli mežu ugunsgrēki un citas nedienas Austrālijā
Austrālijas laikapstākļi 2020. gada sākumā bija īpaši karsti un labvēlīgi ugunsgrēkiem. Turklāt šogad bija maz nokrišņu. Klimata pārmaiņas vienmēr ietekmējot laikapstākļus, palielinās ugunsgrēku, plūdu un ledus kušanas risks.
Lai gan lielākā daļa Austrālijas iedzīvotāju nedzīvo tieši liesmu skartajos reģionos, taču puse no austrāliešiem nevarot izvairīties no ugunsgrēka dūmiem, kuros atrodoties sīkas daļiņas no degošās veģetācijas un mājām.
Austrālijā vairākus mēnešus plosījās plaši un nekontrolējami savvaļas ugunsgrēki. Bojā vairāki desmiti cilvēku, izpostīti tūkstošiem mājokļu.
Ugunsgrēku laikā pasauli aizkustināja arī vairāki stāsti par izglābšanos un palīdzību dabai. Piemēram, divi jaunieši automašīnā izglāba vairākus liesmu apskādētus dzīvniekus.
Jau tā smagi izpostītajai Austrālijas dabai nāca vēl viens pārbaudījums - pēc mežonīgajiem krūmāju ugunsgrēkiem un krusu golfa bumbiņas lielumā izskanēja brīdinājumi, ka pēdējā laika notikumi radījuši "ideālu vidi" indīgajiem Austrālijas piltuvtīklu zirnekļiem.
Sasalušās mājas ASV
Vairākus iedzīvotājus, kas mīt pie Erijas ezera Ņujorkas štatā, marta sākumā pārsteidzis "ziemas murgs", kad viņu mājas pārklāja biezs ledus slānis.