Deputātam Možvillo, kas partijas valdē bija darbojies arī līdz šim, biedru lēmums ārkārtas sapulcē nebija pārsteigums: “Manā skatījumā partijā bija pārāk daudz varbūt, teiksim, autoritatīvu līderu, kas centās uzspiest savas idejas vairākumam, un līdz ar to veidojās šīs konflikta situācijas. Un tas arī noveda pie tā, ka šobrīd tie līderi tiek izslēgti, jo biedru vairākums acīmredzot neakceptē šo līderu ieturēto pozīciju.”
Bijušais partijas līderis Zakatistovs gan joprojām ir Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs. Veidojot koalīciju, tika panākta vienošanās, ka šis amats pienākas “KPV LV”. Tagad partijas valdē viedokļi par to dalās – Millers uzskata, ka Zakatistova vietā būtu jāvirza kāds cits, savukārt Nemiro šādu jautājumu cilāt negrasās.
Finanšu ministrija ir “Jaunās Vienotības” pārziņā. Apvienības vadītājs ir premjers Kariņš, kuru ne šie personāliju jautājumi, ne “KPV LV” izmaiņas, ne partijas jaunā līdera publiskie izteikumi vismaz pagaidām nesatrauc. “Notiek un visu laiku notiks... es agrāk runāju par tādiem blakus trokšņiem. Man kā valdības un koalīcijas vadītājam, ja es pievēršos visiem trokšņiem, es vispār nevarētu, kā saka, izkāpt no gultas un es būtu paralizēts. Man ir jākoncentrējas uz mūsu galvenajiem mērķiem: Covid-19 pārvarēšana, ekonomikas attīstība un tā tālāk. Tas ir tas, kur es koncentrēju savu uzmanību, lai ministrijas un ministri darītu to, kas būtu mūsu kopīgo mērķu labad, un, protams, lai atbilstošie likumi un atbalsts Saeimā joprojām būtu. Līdz šim mēs esam varējuši kopā strādāt uz tāda vispusēja sadarbības kopēja gara. Tik ilgi, kamēr tas sadarbības gars ir, mēs varēsim arī turpināt,” pauž Kariņš.