Šodienas redaktors:
Marina Latiševa

Osinovska advokāte: Prokuratūra joprojām neatspēko nevienu no būtiskākajiem aizstāvības argumentiem (1)

Apsūdzētie - Igaunijas miljonārs uzņēmējs Oļegs Osinovskis (no kreisās) un bijušais "Latvijas dzelzceļa" vadītājs Uģis Magonis
Apsūdzētie - Igaunijas miljonārs uzņēmējs Oļegs Osinovskis (no kreisās) un bijušais "Latvijas dzelzceļa" vadītājs Uģis Magonis Foto: Ieva Leiniša/LETA

VAS "Latvijas Dzelzceļš" bijušā vadītāja Uģa Magones un Igaunijas uzņēmēja Oļega Osinovska krimināllietā par kukuļa došanu prokuratūra joprojām neatspēko nevienu no būtiskākajiem aizstāvības argumentiem, šādu pārliecību aģentūrai LETA pauda Osinovska advokāte Jeļena Kvjatkovska.

Saskaņā ar apsūdzību 2015.gada vasarā Osinovskis Magonim nodevis aptuveni 500 000 eiro lielu kukuli saistībā ar "LDz ritošā sastāva servisa" daudzmiljonu iepirkumu - vecu dīzeļlokomotīvju iegādi no Osinovskim piederoša uzņēmuma "Skinest Rail".

Osinovska aizstāvība turpina uzstāt, ka "Igaunijā notikušais darījums" ir bijis privāta rakstura un tam neesot saistības ar "LDz ritošā sastāva servisa" iepirkumu, bet "prokurore tiesas sēdē šo nav atspēkojusi".

Kvjatkovska sacīja, ka pēc valsts apsūdzību uzturošās prokurores replikas uzklausīšanas aizstāvībai esot kļuvis acīmredzams, ka "tiek ignorētas tiesas izmeklēšanas laikā liecinieku sniegtās liecības, nav izvērtēti rakstiski sniegtie pierādījumi un aizstāvības argumenti, kā arī netiek pievērsta pienācīga uzmanība pretrunām apsūdzībā".

"Aizstāvība ar saviem argumentiem ir atspēkojusi Osinovska vajadzību dot kukuli, proti, tādas nav," apgalvoja advokāte.

Nākamā tiesas sēde ir nozīmēta 2021.gada 7.janvārī, kad savu pretrepliku izteiks aizstāvība.

Agrākā tiesas sēdē prokuratūra pabeidza savu debašu runu, lūdzot tiesu abiem apsūdzētajiem piemērot četrus gadus ilgus cietumsodus.

Prokuratūra Magonim prasa piemērot arī mantas konfiskāciju, atņemot tiesības ieņemt valdes locekļa amatus valsts un pašvaldības kapitālsabiedrībās uz pieciem gadiem. Savukārt Osinovskim nekādi papildsodi netiek prasīti.

Tāpat prokuratūra lūdz atzīt 499 500 eiro, kas tika konfiscēti, abus aizturot, par noziedzīgi iegūtu mantu un konfiscēt valsts labā.

Abi apsūdzētie savu vainu neatzīst, bet Osinovska advokāte Kvjatkovska kategoriski noraida prokuratūras apsūdzību par kukuļdošanu, un norādīja, ka prokuratūras uzturētajai apsūdzībai pret Osinovski trūkst jebkādu faktos balstītu pierādījumu, un Igaunijā notikušais darījums nepamatoti tiek saistīts ar "Latvijas Dzelzceļa ritošā servisa" (LDzRs) iepirkumu.

Magonis tiesai norādīja, ka gandrīz 500 000 eiro no Osinovska viņš saņēmis nevis kā kukuli, bet gan kā atlīdzību par viņa [Osinovska] interešu lobēšanu "Krievijas dzelzceļa" vadībai, lai tā veiktu iepirkumu no Osinovskim piederošā uzņēmuma "Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīca" (DLRR).

Viņš uzsvēra, ka naudu nebija paredzēta tālākai nodošanai, bet gan tika piedāvāta no Osinovska par ilgstošu Magoņa kā privātpersonas palīdzību vairākos līdzīga rakstura jautājumos. Bijušais LDz vadītājs uzsvēra, ka viņam ir ilgstošas draudzīgas attiecības ar toreizējo "Krievijas dzelzceļa" vadītāju Vladimiru Jakuņinu un viņa vietnieku Vladimiru Morozovu. Magonis akcentēja, ka draudzīgas saites ar abām amatpersonām viņu saistījušas jau pirms stāšanās amatā un turpinās vēl aizvien. Viņš atzīmēja, ka ar šīm personām viņš regulāri sazinās un satiekas, kā arī viņi viens otru apsveic dažādos svētkos.

Attiecīgi Magonis liecināja, ka Osinovskis sākotnēji viņam piedāvājis 800 000 eiro kā pateicību par to, ka Magonis privātās sarunās ir palīdzējis DLRR gan attīstīties, gan lobējis uzņēmumam intereses Krievijā. Bijušais LDz vadītājs gan atzīmēja, ka viņš uzskatījis, ka DLRR intereses bijušas cieši saistītas ar valsts interesēm, jo uzņēmumā tiek nodarbināti apmēram 1000 Daugavpils iedzīvotāji. Viņš arī uzsvēra, ka sarunas ar Jakuņinu un Morozovu notikušas privāti, nevis oficiāli, attiecīgi viņš noliedza sev izvirzīto apsūdzību, ka nauda saņemta par tikšanās organizēšanu.

Magonis gan atzina, ka pēc tam, kad LDz "Ritošā sastāva serviss" noslēdza līgumu ar Osinovskim piederošo uzņēmumu "Skinest Rail" par četru dīzeļlokomotīvju iepirkumu, Osinovska piedāvātā summa samazinājusies līdz 500 000 eiro, jo Osinovskis apgalvojis, ka minētais iepirkums bijis Igaunijas uzņēmumam neizdevīgs.

Turpretim Osinovskis liecināja, ka viņš pirmstiesas procesā liecinājis, ka 500 000 eiro bijuši domāti kā kukulis tā laika "Krievijas dzelzceļa" vadītajam Vladimiram Jakuņinam, taču tā neesot bijusi taisnība. Osinovskis apgalvoja, ka šādas liecības viņš sniedzis, jo KNAB izmeklētāja, ar kuru viņš ticies, esot uzsvērusi, ka nesadarbošanās gadījumā viņa vārds tikšot izpausts presei, bet viņš vēlējies saglabāt savu reputāciju. Turklāt viņa aizstāvība esot norādījusi, ka pirmstiesas procesā liecības drīkstot mainīt "kaut katru dienu".

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu