Turklāt atšķiras Ivanova rokraksts dažādos dokumentos. Taču policijas inspektore Ingūna Kisiele un prokurors Igors Vikuļins lietu pret Ivanovu pabeidza, nesagaidot rokraksta ekspertīzi.
"Tiesas ieskatā pastāv pamats aizdomām, ka dokumentu viltošanā, visticamāk, bija iesaistītas vairākas personas, nevis tikai viens Viktors Ivanovs, kurš šobrīd jau ir miris. (..) Šajā krimināllietā vispār nav izmeklēti apstākļi un sauktas pie atbildības personas, kuras organizēja un veica sabrukušo tērauda kopņu montāžas darbus bez nepieciešamās sertifikācijas," rakstīja tiesa.
Taču "Vikom Industry" virzienā jautājumi neradās tikai par būvlaukumā notiekošo. Tiesa konstatēja, ka konstrukciju detalizāciju no "Vikom" puses izstrādāja personas bez nepieciešamās sertifikācijas un kvalifikācijas – Gastons Bērziņš un Svetlana Andrianova, un rasētāja Bērziņa paraksti, visticamāk, arī tikuši viltoti.
"Šos te uzdevumus, šo mezglu aprēķināt, izstrādāt uzņēmās "Vikom Industry". Viņiem par to tika samaksāts. Diemžēl prokuratūra to ir ignorējusi. Paldies tiesai, ka ir šis blakus lēmums tieši par "Vikom Industry". Jautājums – laiks jau šeit būs nokavēts, lai to izmeklētu," saka Sergeta advokāts Zvejsalnieks.
Prokurori piektdien apstiprināja, ka tiesā atklātās ziņas par, iespējamu, dokumentu viltošanu netiks atstātas bez uzmanības. Šo tiesas blakus lēmuma daļu prokurori nepārsūdzēs un pārbaudīs.
"Tiesas izmeklēšanas laikā kļuva zināma šī informācija par, iespējamiem, es uzsveru, iespējamiem, viltojumiem. Attiecīgi šajā daļā tiks veikta pārbaude un jautājums tiks risināts," preses konferencē sacīja prokurors Cakuls.
Tomēr prokuratūra negroza savu pozīciju attiecībā uz "Vikom Industry" kopumā, aizvien uzskatot, ka konstrukciju ražotājiem un montētājiem nav jāatbild par konstrukciju risinājumiem, jo tos akceptējis apsūdzētais konstruktors Sergets.
Arī Sergeta advokāts tiesas spriedumu pārsūdzējis.