Internets vairumam ir neatņemama dzīves sastāvdaļa. Daudzi cilvēki savu ikdienu bez tā iedomāties vienkārši nevar. Ja kādu dienu piekļuve tīmeklim pazustu, kā tas mūs ietekmētu? Par to vēstī raidsabiedrība BBC.
Stenforda universitātes profesors Džefs Henkoks daudzu gadu garumā saviem studentiem uzdod uzdevumus, kas lekcijās apspriestās teorijas ļauj pārbaudīt praksē. Viens no uzdevumiem ir 48 stundas atturēties no interneta, bet šajās stundās piedzīvoto pēc tam apspriest. Līdz 2008. gadam šis uzdevums grūtības neesot sagādājis, taču 2009. gadā studentu reakcija pēkšņi esot bijusi citādāka.
"Kad pastāstīju par uzdevumu, auditorijā izcēlās dumpis. Studenti sacīja, ka tāds uzdevums ir netaisnīgs un nav paveicams," stāsta Henkoks.
Studenti norādīja, ka "atslēgšanās" pat tikai uz nedēļas nogali izpostīs viņu sociālo dzīvi, ierobežos iespējas paveikt uzdevumus citās lekcijās, kā arī liks tuviniekiem satraukties par viņu drošību.
Henkokam neatlika nekas cits - viņš piekāpās un šo uzdevumu nekad vairs nav uzdevis.
"Un tas bija 2009. gadā.
Ņemot vērā interneta izplatību tagad, pat nevaru iedomāties, ko studenti sacītu par šādu uzdevumu. Gan jau viņi par mani pasūdzētos universitātes vadībai," stāsta profesors.
Bet tagad, kad internets ir neatņemama dzīves sastāvdaļa, jautājums par to, kas notiktu, ja tas pēkšņi pazustu, ir aktuālāks nekā jebkad iepriekš.