Astrofiziķis Mihails Pjotrovičs no Pulkovas observatorijas Sanktpēterburgā atklājis jaunu veidu, kā šos tuneļus varētu atrast - pētot milzu melnos caurumus, kas varētu būt tārpeju sākums.
Observatorijas komandas pētījums paredz, ka tārpejas ļoti spilgtu galaktiku centrā varētu starot īpašā spektrā, ko būtu iespējams novērot no Zemes ar īpašu teleskopu palīdzību. Šāda parādība liecinātu par tārpeju eksistenci, pavērtu jaunas iespējas kosmiskajiem lidojumiem un, iespējams, pat ļautu ceļot laikā.
"Šāda veida tuneļu eksistence varētu radīt diezgan interesantas un neparastas sekas, jo tas nozīmētu, ka tārpejas ir dabīgas laika mašīnas.
Tuneļi, kurus vēlamies pētīt, ir caurejami, tāpēc teorētiski kosmosa kuģis varētu ceļot caur tiem.
Protams, jāapzinās, ka mums nav ne jausmas par iekšējo tārpeju struktūru, kā arī, mēs nemaz nezinām, vai šie tuneļi patiesi pastāv,” apgalvo Pjotrovičs.
Dažām galaktikām vidus ir spožs, tos sauc par aktīvo galaktiku kodoliem (AGK). Šie kodoli veido milzu bipolārus miglājus, kas rodas no aktīvas matērijas, kuras pārvietošanās ātrums gandrīz sasniedz gaismas ātrumu. Zinātnieki uzskata, ka AGK darbojas, pateicoties plūdmaiņu mijiedarbībai starp milzu melnajiem caurumiem, akrēcijas diskiem (gāzes disks ap melno caurumu) un zvaigznēm, kuras iekrīt melnajos caurumos.