Pavasarī liela daļa cilvēku Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus uztvēra daudz nopietnāk, jo šāda pandēmija bija kas jauns, nepieredzēts, tāpēc daudziem arī biedējošs. Laikam ejot, cilvēki ar "jauno normālo" ir apraduši un attiecīgi - atslābuši, kas rezultējies nekontrolējamā vīrusa izplatībā. Līdzīgi gājis arī Kristai (vārds mainīts), kura sākotnēji apkārt notiekošo uztvēra ļoti nopietni, bet tad atslāba - līdz brīdim, kad vīruss sasniedza viņu pašu.
Kristai ir 23 gadi, viņai nav hronisku saslimšanu un nu jau kādu laiku viņa ir izbijusi smēķētāja, taču diemžēl viņas slimības gaitu tas neatviegloja, gluži pretēji - iespējams, tieši šis viņas kaitīgais ieradums bija slimības kairinātājs.
Slimības gaita
Simptomi Kristai parādījās 13. oktobrī, nedēļu pavadīja mājās un, uzzinot par kontaktpersonu inficēšanos ar Covid-19, 19. oktobrī veica testu, kurš izrādījās pozitīvs. 18 dienas pēc slimības sākuma, 30. oktobrī, viņu aizveda uz slimnīcu, kur Krista pavadīja piecas dienas - līdz 3. novembrim. Pēc izrakstīšanas no slimnīcas, viņai vēl divas nedēļas bija jāpavada pašizolācijā, kas nozīmē, ka Covid-19 ietekmēja vairāk nekā mēnesi viņas ikdienas.
"13. oktobrī man sākās drudzis. Temperatūru es nemērīju, jo man nebija, ar ko, taču jutu, ka kaut kas nav. Tiesa, ne mirkli neiedomājos, ka tas ir Covid-19. Likās, ka esmu vienkārši saaukstējusies, jo ļoti negribēju strādāt. Sākās nenormāls bezspēks un mājās salu nost. Man mugurā bija trīs džemperi, legingi, bikses un vilnas zeķes, bet tāpat bija grūti iemigt drebēšanas dēļ. Kad izdevās aizmigt, pamodos pārsvīdusi to simts apģērba kārtu dēļ.