Tai pat laikā viņa atzina, ka šo kontroles tēmu papildina vēl viena sadaļa. Piemēram, runājot par skaistumkopšanas speciālistiem, ir pieņemti ierobežojumi, kas veselai nozarei aizliedz strādāt jau kopš 7.novembra, bet cilvēkiem joprojām nav skaidrības, no kā viņi dzīvos, jo pretī nav piedāvāts kompensējošais mehānisms, teica Viņķele.
"Jau no vasaras katru nedēļu esmu aicinājusi kolēģus valdībā un vērsusi uzmanību, ka pretī ierobežojumam jābūt kompensējošam mehānismam. Cilvēki nepārtiek no gaisa. Jābūt skaidrībai, kā tiks kompensēts viņu ienākumu zudums," uzsvēra Viņķele, piebilstot, - ja tas netiek darīts, tad darbība notiek pagrīdē un nelegāli.
Viņķele atzina, ka sarunas par atbalsta mehānismiem norit diezgan smagnēji, jo "šī fiskālās disciplīnas ietvara sajūta, ka ir jātaupa nauda, joprojām ir ļoti dzīva". Ekonomikas ministrijai ir jāpiedāvā atbalsta mehānismi, uzsvēra Viņķele, piebilstot, ka pagājušajā nedēļā valdībā par to diskutēja vairāk nekā piecas stundas.
Veselības ministre intervijā arī atklāja, ka rosinās piemaksas mediķiem par darbu Covid-19 apstākļos noteikt 100% apmērā. Viņķele skaidroja, ka patlaban šīs piemaksas ir 20% līdz 50% apmērā.
Intervijā ministre arī paziņoja, ja valdība atbalstīs striktākus ierobežojumus, varētu ierobežot viesošanos divu mājsaimniecību ietvarā.
Kā vēstīts, lai efektīvāk cīnītos pret Covid-19 izplatību, Ministru prezidents rosinās valdības kolēģus pagarināt Covid-19 dēļ noteikto ārkārtējo situāciju, kā arī ieviest stingrākus ierobežojumus, svētdienas vakarā tiešraides uzrunā sabiedrībai paziņoja premjers.