Pārsteidzošā kārtā pētījuma rezultāti uzrādīja, ka paziņojumu saņemšana nav tā, kas izraisa atkarību.
Pētījums parādīja, ka tikai 11% gadījumu saņemts paziņojums pamudināja cilvēkus pievērsties savam viedtālrunim, savukārt 89% gadījumu dalībnieki labprātīgi paņēma telefonu, un nekāda veida rosinājums nebija vajadzīgs.
Visvairāk laika cilvēki, kuri piedalījās pētījumā, pavadīja "Facebook" un "Instagram" vietnēs, to ietekmēja lietotņu "ritināšanas" funkcija.
Pētījumā teikts, ka viedtālruņa paņemšana kļuvusi gandrīz par automātisku darbību, kas pielīdzināma tam, kā smēķētājs aizdedzina cigareti.
Eksperimentā tika analizēts, kā 37 cilvēki, vecumā ap 25 gadiem, izmanto viedtālruni, vairākās Eiropas valstīs. Dalībniekiem tika piestiprinātas kameras, kuras ļāva to lietotājiem filmēt ikdienas gaitas no sava skatupunkta. Kopā tika reģistrēti 1130 gadījumu, kad dalībnieki paņēma telefonu.
Kam cilvēki izmanto telefonus:
WhatsApp – 22%
Bloķēšanas ekrānam (lai redzētu paziņojumus) – 17%
Instagram – 16%
Facebook – 13%
E-pastam – 6%
Zvaniem – 1%
Pētījumā atklājās, ka grupu sarakstes dalībniekos raisīja raizes, neskatoties uz to, lietotāji sacīja, ka ziņas šajās sarakstēs kopumā bija nesvarīgas. E-pasta ziņojumi cilvēkiem tika novērtēti kā vissvarīgākie. Kad dalībnieki bija kopā ar citiem cilvēkiem, viņi telefonu lietoja mazāk, savukārt mājās vai sabiedriskajā transportā telefona lietojums bija biežāks.