Tas nepieciešams, jo, pētot vīrusu, zinātnieki veic dažādas datorsimulācijas, kurām nepieciešams īpaši jaudīgs dators. Tādu iespējams izveidot, savienojot miljoniem privāto datoru.
"Cert.lv" pētnieks, interneta drošības eksperts Jānis Džeriņš norāda, ka, pievienojot savu datoru, cilvēks neērtības neizjutīs. Ir dažādi iestatījumi, kas ļauj kontrolēt datora izmantošanas apjomu.
"Nav tā, ka tas traucētu jums strādāt. Uzinstalējot ir uzstādījums, ka to var darbināt tikai tad, kad neviens to datoru nelieto. Tajā brīdī, kad strādājat, tad tas netraucē, un, kad nestrādājat, tad tas var sākt rēķināt," skaidro pētnieks.
"Folding@home" projektā, kam šogad aprit 20 gadu, pēta ne tikai Covid-19 vīrusu. Tas tiek izmantots arī daudzu citu slimību apkarošanā, piemēram, Alcheimera, Parkinsona un Ebolas pētījumos. Šajos gados brīvprātīgo skaits, kas ziedo sava datora brīvo resursu, mērojams jau miljonos.
Lielā skaitā piedalās datorspēļu entuziasti, kuriem parasti ir jaudīgi datori, taču gaidīts ir ikviens, jo vairāk datoru, jo labāk. Projekts tika aizsākts Stanforda Universitātē, taču tagad tajā ir iesaistīti pētnieki no daudzām ASV un Eiropas universitātēm, arī Honkongas un citām pasaules vietām.
Video: Noskaties raidījumu!
Seko mums arī Instagram un uzzini visu pirmais!