„Fiziska vardarbība nebūs vienīgais, uz ko mēs koncentrēsimies, – šis vardarbības veids sabiedrībā ir zināmāks un ir vieglāk atpazīstams. Tomēr problēma ir daudz plašāka. Mēs vēlamies pievērst sabiedrības uzmanību arī mazāk zināmām vardarbības izpausmēm, piemēram, psiholoģiskajai un ekonomiskajai vardarbībai,” skaidro J. R. Johannesons.
No palīdzības krīzes centriem līdz komunikācijai
IKEA sociālās aktivitātes Baltijas valstīs ietvers, piemēram, palīdzību krīzes centriem, kur ģimenes var uz laiku apmesties un izmantot dažādus sociālos pakalpojumus un atbalsta pasākumus, komunikācijas kampaņu sabiedrības izpratnes veidošanai, izglītojošu materiālu par vardarbības veidiem un ar norādēm, kā rīkoties.
„Mēs nezinām visas atbildes un nevaram sasniegt mērķus vieni paši. Tāpēc mēs meklējam veidus, kā sadarboties ar citām iesaistītajām pusēm, piemēram, politikas veidotājiem, nevalstiskajām organizācijām, medijiem u. c. Šobrīd mums ir plāns 3 gadiem, bet tas ir tikai sākums,“ IKEA pārstāvis paskaidro.
IKEA plāno uzsākt ar sociālās atbildības programmu saistītās aktivitātes 2021. gada sākumā. Vispirms programma sāksies Latvijā un Lietuvā, jo šajos tirgos IKEA darbojas pilnā apmērā.