Vairākas islāmistu ekstrēmistu pastrādātas slepkavības Francijā izraisījušas sašutumu visā pasaulē un atjaunojušas bažas par terorisma draudiem. Taču kamēr Francijas varasiestādes cīnās ar "ienaidnieku iekšienē", miljoniem musulmaņu vairs nav droši par savu vietu valstī, raksta ASV laikraksts "The New York Times".
42 gadu veicas Mehdijs Belabass iemiesoja franču republikāņu solīto par augšupejošu sociālo mobilitāti: alžīriešu izcelsmes celtnieka dēls, viņš pirmais no ģimenes mācījās augstskolā un 12 gadus savā bērnības pilsētā bija mēra vietnieks.
Taču pēdējās divās nedēļās Belabass domājis tikai par vienu: "Es domāju, vai man nevajadzētu pamest Franciju."
Belabas domas radušās pēc dienām ilgām, ja ne naidīgām, tad nokaitētām debatēm sabiedrībā. Tās lielā mērā veicināja prezidenta Emanuela Makrona ministrs pēc nežēlīgās galvas nogriešanas skolotājam, ko pastrādāja 18 gadus vecs ekstrēmists, un slepkavībām Nicā, kas, pēc ierēdņu domām, bija islāmistu terorakts.
Francijas ierēdņi solījušies apspiest to, ko nelokāmais iekšlietu ministrs Žeralds Darmanēns nodēvējis par "ienaidnieku iekšienē", aizverot mošejas, rosinot vairāku musulmaņu grupu, ko valdība uzskata par ekstrēmistiem, aizliegumu, un pat ierosinot, ka veikalos varētu aizliegt etnisku ēdienu nodaļas.
Makrons, kurš šomēnes sācis kampaņu pret islāmticīgo "seperātismu" no Francijas spēcīgajām sekulārajām vērtībām, nesen sacīja, ka musulmaņiem vajadzētu attīstīt "apgaismības islāmu", ko daudzi uztvēra kā augstprātīgu.