Šīs pandēmijas laikā nācies saskarties ar nezināmo ik uz soļa, un, lai arī daudzi ar "jauno normālo" sākuši aprast, joprojām valda liela neziņa par tuvāko nākotni, kas ietekmē cilvēku labsajūtu. Par situāciju Latvijas sabiedrībā un valdības lomu tās labklājībā Covid-19 pandēmijas laikā sarunā ar portālu "Apollo" stāsta mediju eksperts Sergejs Kruks un Veselības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītājs Oskars Šneiders.
Kruks atzīst, ka viena padoma, kā šo krīzi varētu pārdzīvot, nav. Tas pierādījies arī nupat veiktā pētījumā, kura ietvaros noskaidrots, cik patiesībā cilvēki atšķirīgi reaģē uz jauno realitāti.
"Ir tādi, kuri krīt panikā, ir tādi, kuri saprot, ka ar šo vienkārši jāsadzīvo, kā arī ir tādi, kuri kritizē medijus un izvairās no publikācijām. Pastāv noteiktas grupas, kas ir jāidentificē, kā arī mediju vēstījumiem ir jābūt dažādiem," teic eksperts.
Viņš stāsta, ka pār visām šīm grupām "šobrīd dominē valdība".
"Mēs papētījām publikācijas septiņos medijos pirmā Covid-19 viļņa laikā un jāteic, ka tik tiešām dominē informējošs saturs, statistika un ierobežojumi. Pavisam maz tiek runāts par personīgajām pieredzēm. Tikai 3% sastādīja cilvēku, kuri saskārušies ar šo slimību, finansiālajām problēmām vai kurus citādi skārusi šī pandēmija, stāsti. Lielākā daļa ir ekspertu un valdības viedokļa publicēšana," skaidro Kruks.
Tiesa lasītāji šādus cilvēku pieredzes stāstus mēdz pozicionēt kā panikas celšanu. Mediju eksperts skaidro, ka, runājot par interneta medijiem, komentārus tajos raksta ļoti maz cilvēku un viņu rakstīto nevajag uztvert kā vairākuma viedokli.