Starp problemātiskajiem reģioniem ir lielākā daļa Centrālāzijas, liela daļa Indijas un Dienvidaustrumāzijas, daļa Latīņamerikas, kā arī teju visa Āfrika.
Problēmas ar pareizu vakcīnu uzglabāšanu bija vērojamas pat pirms Covid-19 pandēmijas sākuma.
Piemēram, kādā slimnīcā Burkinafaso pagājušajā gadā saplīsa ledusskapis, kurā tika glabātas vakcīnas pret dažādām slimībām. Vakcīnas pēc tam tika glabātas citur, kā rezultātā slimnīcas darbinieki katru reizi, kad bija vajadzīga vakcīna, ar motociklu devās aptuveni 40 minūšu ilgā braucienā tai pakaļ.
Starptautiskās organizācijas līdz šim ir palīdzējušas attīstības valstīs ierīkot tūkstošiem ar saules enerģiju darbināmu vakcīnu ledusskapju.
Tomēr, lai vakcīnas tiktu uzglabātas stabilā temperatūrā no to izgatavošanas brīža līdz pat brīdim, kad tās nokļūst pie pacientiem, ir nepieciešamas arī mobilās dzesēšanas iekārtas, uzticama elektrības apgāde, labi ceļi, kā arī rūpīga plānošana.
Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) datiem, šobrīd notiek klīniskie izmēģinājumi ar 42 potenciālajām vakcīnām pret Covid-19.
Vēl 151 potenciālā vakcīna šobrīd atrodas izpētes stadijā pirms klīnisko izmēģinājumu sākšanas.
Visticamāk, ka visplašāk lietotā vakcīna pret Covid-19 būs tāda, ko nepieciešams uzglabāt 2 līdz 8 grādu temperatūrā pēc Celsija.
Tomēr starp šobrīd attīstītajām vakcīnām ir arī tādas, ko būs nepieciešams glabāt ļoti zemās temperatūrās.
Medicīniskās saldētavas, kas spēj nodrošināt vakcīnu uzglabāšanu mīnus 70 grādos, ir retums pat labākajās ASV un Eiropas slimnīcās.
Šādas attīstītas medicīniskās saldēšanas tehnoloģijas faktiski vispār nav pieejamas divām trešdaļām pasaules valstu. Tajā pašā laikā vairāki miljardi cilvēku dzīvo valstīs, kur ir problēmas pat ar visvienkāršāko vakcīnu dzesēšanas nodrošināšanu.