Viņš stāsta, ka no Lielbritānijas Latvijā ienāk vismaz 600 000 sīkpaku un paku gadā jeb gandrīz divi tūkstoši katru dienu. Tāpēc "Brexit" ietekme uz pasta darbu būs nozīmīga. Lai muitas pārbaudes neieilgtu, viņš aicina pēc iespējas precīzāk aizpildīt sūtījuma veidlapu.
"Gan saturs jeb apraksts par sūtījumu vai preci, ko viņi sūta, gan sūtījuma vērtība. Tās ir divas lietas, kurām muita visvairāk pievērš uzmanību sūtījumos, kas ir ārpus Eiropas Savienības," skaidro Vilcāns.
Līdz ar "Brexit" stāsies spēkā arī citi ierobežojumi, tajā skaitā stingrāki noteikumi akcīzes preču pārvešanai. Savukārt gaļu, pienu un to produktus no trešajām valstīm – kas nu būs arī Lielbritānija – ievest nedrīkst.
"Jā, Čedaras sieru vairs pašam nepasūtīt. Bet veikalos tomēr šos produktus var iegādāties, jo komersanti, kas ieved, nokārto visas formalitātes, kas ir nepieciešamas Pārtikas un veterinārajā dienestā un saņem visas atļaujas.
Līdz ar to pārbaudītie produkti tiks ievesti. Tikai privātpersonas savos sūtījumos tos nevarēs saņemt," pauž Vilcāns.
Vēl lielākas pārmaiņas pasta sūtījumos notiks nākamā gada vidū, kad stāsies spēkā izmaiņas Eiropas Savienības e-komercijas direktīvā. No 1. jūlija PVN būs jāmaksā par jebkuru pirkumu internetā, neatkarīgi no tā cenas. Tas attieksies ne tikai uz Lielbritāniju, bet arī visām pārējām valstīm ārpus Eiropas Savienības, tajā skaitā Ķīnu.