un ideja nav nākusi no grieķiem, bet gan no pašu vēstures, piemēram, Latvijas armijas vai Latvijas valsts ģerboņa, un sauli kā jaunas valsts rašanās simbolu.
Starp biedrības mērķiem uzsvērta arī ideja par Starpjūru savienību, kas stieptos līdz pat Melnajai jūrai, un sadarbība ar līdzīgi domājošām ārvalstu organizācijām, taču Zeltīts nenosauc, kuras redz kā tuvākās organizācijas ārpus Latvijas. Uz jautājumu par to, vai varētu sadarboties ar ukraiņu “Azov”, kuri ir vieni no kvēlākajiem šāda veida savienības idejas nesējiem, Zeltīts atbild, ka šī organizācija ir ļoti sazarota, un viņu idejas īsti nesakrītot ar tām, ko domājot darīt biedrība. “Austošā saule” sola “lielāku uzsvaru uz diskusijām, piesaistot ekspertus un diplomātus”.
Biedrības “Austošā saule” logo redzams stilizēta svastika.
“Logo ideja bija mana, tas bija tāds ilgstošs process. Bet principā tajā ir apvienoti divi etnogrāfiskie simboli. Viens ir rombs, kas ir saules simbols latviešu etnogrāfijā. Un tad ir šie saules stari, kas iedod šo kustību, lai būtu šī te austošā saule, tas ir Laimas krusts jeb ugunskrusts, tātad divi etnogrāfiski simboli (..) Un tikai tādēļ vien atteikties, ka kāds to var nesaprast, tad, man liekas, drīzāk ir jāskaidro un jāliek saprast,” savu ideju skaidro Zeltīts.
Biedrības kodolu veido trīs Nacionālās apvienības biedri – Zeltīts, kā arī uz Rīgas domi kandidējušie – maksātnespējas procesa administratore Ginta Vilcāne un Kristaps Gulbis, kurš strādā par Saeimas deputāta Jāņa Iesalnieka palīgu, vada partijas jaunatnes organizāciju un ir partijas valdē. Gulbis savu viedokli atsūtīja rakstiski, uzsverot, ka viņa prioritāte ir darbs partijā.