"Mēs to viņu know-how izvērtējām. Būtībā tas atzinums, kādu mums arī eksperti deva – tas nebija nekāds know-how. Tas nesatur nekādu know-how. Visi tie dokumenti, ko viņi tur iesniedza, nekādā mērā neatbilda šim te know-how. Būtībā tas ir par tukšu gaisu. Vienkārši līgumā tika aprakstīta šāda pozīcija,(mūsu ieskatā tā bija tāda blēdība), ka viņiem ir tādas zināšanas, par ko viņiem pienākas tādas summas. Bet patiesībā tika samaksāts, tāpēc, ka bija tāda noruna," atklāj prokuros Monvīds Zelčs.
Tāpat vienošanās paredzēja, ka sākot ar 2010 gadu, turpmākos 8 gadus Hannu Digital saņems 22 % no Lattelecom ieņēmumiem, kas gūti nodrošinot apraidi ciparformātā visā Latvijā, lai gan “Hannu Digital” apraide ārpus Rīgas reģiona nemaz nebija plānota. Šāds līgums pēc prokuratūras domām tika slēgts, ļaunprātīgi izmantojot Lattelecom dalībnieku un padomes uzticēšanos, lai pretēji valstij piederošā uzņēmuma interesēm, “Hannu Digital” gūtu iespējami lielākus finanšu līdzekļus.
Kāda bija "Lattelecom" vadītāja loma visa šī konkursa un darījumu slēgšanas gaitā?
""Lattelecom" vadītājs piedalījās darījuma sarunās, bija informēts par sarunām, kuras veica citi viņa padotie. Bija arī informēts par visa projekta norisi," atbild Zelčs. "Pārstāvēja uzņēmumu (Lattelecom), slēdzot līgumus, jo viņam bija tāds pilnvarojums. Viņa loma bija būtiska, protams."
Par ko Gulbim ir uzrādīta apsūdzība?
"Par dalību krāpšanā lielā apmērā."
Par līdzdalību krāpšanā līdz ar valdes priekšsēdētāju Juri Gulbi, apsūdzēts arī Lattelecom tā laika komercdirektors Jānis Ligers, Biznesa daļas vadītājs Toms Ābele, Biznesa atbalsta daļas vadītājs Toms Meisītis. Un Gintars Kavacis, firmas “Hannu Digital” valdes loceklis. Vai Kavacis pēc neticami veiksmīgā darījuma ar Lattelecom, atdeva Šķēlem parādu, Kavacis nav atklājis. “Hannu Digital” 2010.gadā reorganizēja un pēc mūsu rīcībā esošajām ziņām, Kavacis Latvijā vairs neuzturas.