Brits Pols Bārnijs ir viens no 137 cilvēkiem, kurš izdzīvoja 1994. gada prāmja "Estonia" katastrofā. Tagad Bārnijs Lielbritānijas izdevumam atzīst, ka vēlas saņemt atbildes no savas valsts atbildīgo iestāžu pārstāvjiem, vēstī portāls "Postimees".
Intervijā "The Sun" 61 gadu vecais Bārnijs atzina, ka dokumentālās filmas nākšana klajā viņam radījusi vairākus jautājumus.
"Es vēlos, lai Apvienotā Karaliste beidzot pasaka visu patiesību par prāmja "Estonia" avarēšanu un tās lomu šajā katastrofā.
Nevienam nav noslēpums, ka pēc Padomju Savienības sabrukuma militārā tehnika tika pirkta un bez maksas visiem transportēta. Igaunija bija tranzīta kanāls. Tas var būt izskaidrojums tam, kāpēc Lielbritānija vienīgā, izņemot Baltijas valstis, parakstīja līgumu par to, lai prāmja vraks tiktu uzskatīts par bojāgājušo kapavietu, lai tas paliktu jūrā un neviens to nepārbaudītu," intervijā sacīja Bārnijs.
Jo īpaši Bārnijs nesaprot, kāpēc iniciatīva parakstīt līgumu nāca no pašas Lielbritānijas. Viņš pieļauj, ka tas varētu būt saistīts ar militārajiem spēkiem.
Dokumentālās filmas "Igaunija - atradums, kas visu mainīs" režisors Henriks Evertsons atzīst, ka viņam ir zināms iemesls, kāpēc Lielbritānijas varasiestādes šo līgumu parakstīja.
"Mēs tā arī neesam saņēmuši atbildi no savas valdības," sacīja Bārnijs, kurš pirms daudziem gadiem samierinājās ar paziņojumiem par iemesliem, kas izraisījuši katastrofu. Tomēr jaunās dokumentālās filmas iznākšana Bārnijā atkal radījusi šaubas. Tagad brits domā, ka visam jābūt citādam izskaidrojumam.