1. Pašreizējo/neseno notikumu sapņi.
Šis ir viens no izplatītākajiem sapņu veidiem, kur notikumi, kas notikuši pēdējo divdesmit četru līdz četrdesmit astoņu stundu laikā, tieši vai netieši atspoguļojas sapņošanā. Sīkāka informācija pašreizējā vai nesenā notikuma sapnī ne vienmēr ir tik burtiska kā nomoda notikumi. Daži attēlojumi ir arī metaforiski vai simboliski.
2. Metaforiski/simboliski sapņi.
Šie sapņi palīdz metaforiski apstrādāt dzīves notikumus (pašreizējos vai pagātnes). Piemēram, ja cilvēkam ir grūti pabeigt darba projektu, viņam varētu būt sapnis, kur viņš pats cīnās kāpt kalnā augšā bez aprīkojuma, savukārt citi alpīnisti strādā komandās un ir labāk aprīkoti.
Metaforiskie sapņi ir pamācoši, jo, pareizi interpretēti, tie var sniegt ieskatu personības attīstībā. Augšējā kalnu kāpšanas sapnī mācība varētu būt lūgt palīdzību un sadarboties, kad tas ir nepieciešams, nevis mēģināt visu paveikt pats.
3. Fantāzijas/komforta sapņi.
Vēl viens diezgan izplatīts sapņu veids ietver fantāzijas vai mierinošu pieredzi. Fantāzijas sapņi bieži ir centieni, vēlmju piepildīšana vai kompensācija, reaģējot uz ikdienas dzīves peripetijām. Kā piemēru var minēt, ka bērns, kurš tiek pakļauts vardarbībai skolā, var sapņot, ka viņš ir supervaronis, un vecāks pieaugušais, kurš jūtas viens, var sapņot par ceļojumiem ar draugiem, kad bija jauns.