Šodienas redaktors:
Kārlis Melngalvis

Sieviete Lielbritānijā zaudē redzi vienā acī "krāna ūdens" dēļ (3)

Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Unsplash

Sieviete no Skotijas galvaspilsētas Edinburgas zaudējusi redzi, pateicoties mikroorganismiem pilsētas ūdensapgādes sistēmā ceļojuma laikā, vēsta portāls "Daily Mail".

Inficēšanās notikusi ceļojuma laikā uz Kanādu. Kādā vakarā 24 gadus vecā Šarlote Klārksone ievietojusi acīs kontaktlēcas. Sieviete bija tikko nomazgājusi rokas, taču nebija tās noslaucījusi. Nākamajā rītā sieviete pamanījusi kairinājumu labajā acī, kas dažu dienu laikā kļuva sarkana un iekaisusi.

Speciāliste, pie kuras Klārksone vērsās, par kairinājuma cēloni uzskatījusi miežagraudu, ieteikusi neko nedarīt un gaidīt atveseļošanos. Pēc divām nedēļām sāpes pastiprinājušās, tāpēc sieviete nolēmusi konsultēties ar citu ārstu. Viņš izrakstījis acu pilienus ar antibiotikām.

Neskatoties uz medikamentu lietošanu, iekaisums nepazuda, un sievietei asas sāpes sākusi izraisīt spoža gaisma. Pēc turpmākas pārbaudes viņai tika diagnosticēts keratīts, radzenes iekaisums, kuru, pēc medicīnas darbinieku domām, izraisīja herpes simplex vīruss. Ārstēšana atkal nenesa gaidīto rezultātu.

Pēc diviem mēnešiem Klārksones stāvoklis pasliktinājās līdz hospitalizācijas līmenim. Slimnīcā viņai pirmo reizi tika jautāts, vai viņa ir lietojusi kontaktlēcas un vai tās bijušas pakļautas ūdenim. Tad tik izvirzīta hipotēze, ka Šarlote cieš no acanthamoeba keratīta, retas slimības, kuru izraisa Acanthamoeba amēbas iekļūšana acs radzenē. Sieviete divreiz nodevusi analīzes, taču amēbas klātbūtne nav apstiprinājusies.

Klarksones redze turpināja pasliktināties. Kad viņa vairs nespēja atšķirt pat lielākos burtus redzes asuma diagrammā, kanādiešu ārsts ieteicis viņai atgriezties dzimtenē.

Skotijā, sešus mēnešus pēc inficēšanās, atkārtots tests apstiprināja labās acs inficēšanos ar amēbu Acanthamoeba.

Ārstēšana palīdzējusi sievietei atgriezties ikdienas dzīvē, bet pirms tam viņai trīs mēnešus bija jāpavada aptumšotā telpā. Gaismas izraisīto sāpju dēļ viņa nevarēja ne lasīt, ne skatīties televīziju. Pat pēc atveseļošanās viņai bija jālieto zāles, lai novērstu jaunu infekcijas perēkļu parādīšanos.

"Es zināju, ka ir bīstami dušā vai peldēties kontaktlēcās, bet man nebija ne jausmas, ka pat minimāls kontakts ar ūdeni var izraisīt tik katastrofālas sekas," atzinusi Klārksone.

Seko mums arī Instagram un uzzini visu pirmais!  

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu