Projektu prezidents Donalds Tramps noteicis par augstāko prioritāti un tā finansēšana būs jāapstiprina Kongresam. 28 miljardi dolāru aptver 2021.-2025. gadu budžetus.
Telefonkonferencē ar žurnālistiem par misiju "Artemis"("Artemīda") astronautu nogādāšanai uz Mēness NASA direktors Džims Braidenstains norādīja, ka bieži lielākais drauds NASA darbam ir "politiskie riski", it īpaši pirms svarīgām vēlēšanām.
Prezidents Baraks Obama atcēla plānus par pilotējamu misiju uz Marsu pēc tam, kad viņa priekšgājējs Džordžs Bušs projektam bija iztērējis miljardiem dolāru.
Ja Kongress līdz Ziemassvētkiem apstiprinās projekta pirmo finansējuma daļu 3,2 miljardu dolāru apmērā, "mēs joprojām būsim uz ceļa, lai veiktu nosēšanos uz Mēness 2024.gadā," sacīja Braidenstains.
"Lai būtu skaidrības - mēs dosimies uz Dienvidpolu," paziņoja Braidenstains, izslēdzot "Apollo" nolaišanās vietas uz Mēness ekvatora laikā starp 1969. un 1972. gadu.
Par Mēness nosēšanās aparāta būvi konkurē trīs dažādi projekti - "Amazon" dibinātāja Džefa Bezosa kompānija "Blue Origin" sadarbībā ar "Lockheed Martin", "Northrop Grumman" un "Draper", kā arī Īlona Maska kompānija "SpaceX" un firma "Dynetics".
Nosēšanās aparāts pēc atvienošanās no kosmosa kuģa "Orion" nogādās uz Mēness divus astronautus, no kuriem viena būs sieviete.