Tāpat opcija ir speciāli izstrādātas kaķu barotavas, kas paredzētas ēšanas palēnināšanai.
Vai vemšanu izraisa barība?
Kā atzīmēja Dambrava, reizēm pie vainas var būt arī pati barība - zemākas kvalitātes ēdiens var būt grūtāk sagremojams, līdz ar to tas var izraisīt vemšanu, jo kaķa gremošanas traktam ir grūti tikt ar to galā.
"Tādā gadījumā būtu pamazām jāpāriet uz labākas kvalitātes, vieglāk sagremojamu barību, kā, piemēram, "Hill's i/d", "Royal Canine Gastrointestinal" un citas," atklāja eksperte.
"Vienlaikus kaķim tā jāizbaro mazākās porcijās. Ir kaķi, kuriem ir grūti sagremot sauso barību, - tai laba alternatīva ir konservētā jeb mitrā barība. To kaķim noteikti būs vieglāk sagremot," piebilda Dambrava.
Esot arī gadījumi, kad kaķis nepanes, piemēram, konkrētu proteīnu, kas ir barībā. Šajā gadījumā pāreja uz hipoalerģisku diētu ar hidrolizētu proteīnu varētu būt labs risinājums.
Eksperte norādīja, ka saimniekiem noteikti nevajadzētu barību mainīt strauji. Vienlaikus Dambrava ieteica sākt ar ēšanas ātruma un porciju lieluma samazināšanu.
"Ja tas nepalīdz, tad pamazām pāriet uz vieglāk sagremojamu diētu (mitrā barība / viegli sagremojama barība). Ja tas nedod rezultātu - vērsties pie veterinārāsta," sacīja eksperte.
"PetCity" eksperte iesaka kaķiem dot arī mitro barību vai pat dot tikai mitro barību, jo kaķi pēc būtības dzer daudz mazāk nekā suņi.
"Ēdot tikai sauso barību, kaķi bieži vien neuzņem diennaktī nepieciešamo šķidruma daudzumu, kas ilgstošā periodā var izraisīt nopietnas veselības problēmas," sacīja Dambrava.