Savukārt 2015. gada 27. oktobrī - gadu pirms Truksnis oficiāli bija dzīvoklī apmeties - uzņēmēja Krūmiņa dēls Mārtiņš Krūmiņš atveda mēram zolītes galdu, ziņoja "de facto".
KNAB lēmumā, ar kuru lieta izbeigta, lasāms, ka, neskatoties uz visām šīm norādēm, biroja ieskatā pierādījumi nav pietiekami, lai apgalvotu, ka jau sākotnēji dzīvoklis nodots Truksnim bezatlīdzības lietošanā uz prettiesiskas vienošanās pamata.
KNAB lēmumu nekomentē, bet uzraugošais prokurors šādam iznākumam piekritis.
"Šeit vairāk vilkt garumā, manā skatījumā, nebija nozīmes. Mēs varam, protams, vēl pratināt vienu, otru, trešo, ceturto, piekto, sesto personu cerībā, ka kaut ko atradīs, bet izredzes uz to..." raidījumā pauda Māris Leja.
Prokurors min, ka, pirmkārt, jau sākotnēji netika precīzi noskaidrots, ar ko Truksnis par dzīvokļa izmantošanu vienojies - ar Krūmiņu, viņa meitu vai ar abiem diviem.
Līdz ar to nav skaidrības, kuru saukt pie atbildības, vēstīja "de facto".
"Šis jau ir pamatu pamats, kas radīja būtiskus robus, lai varētu lemt jautājumu par lietas nosūtīšanu prokuratūrai.
Diemžēl, kas attiecas uz šo jautājumu, operatīvajā ceļā [iegūtas] nekādas informācijas nav bijis. Līdz ar to atlika izmeklētājam strādāt ar viņam pieejamajām metodēm, kas ir ierobežotākas," skaidroja Leja.
Otrkārt, uzraugošais prokurors atzīmēja "de facto", nebija skaidrs, vai Truksnis dzīvoklī dzīvojis no 2015. gada vai tikai interesējies par dzīvošanu.
Viena no bijušajām domes darbiniecēm atcerējās, ka jau 2015. gada nogalē Truksnis darbā minējis, ka plāno risināt jautājumu par dzīvokļa īri vai iegādi Turaidas ielas kvartālā. Pilsētas būvvaldes vadītāja savukārt liecināja, ka Truksnis 2016. gada sākumā atklājis, ka viņam jau ir īres līgums.