Ceturtdien, 17. septembrī, pirms Rīgu sāka plosīt lietavas un stiprs vējš rīts bija visai saulains un LTV Ziņu redakcijas kameras vērīgā acs 154 metru augstumā noķēra visai krāšņu varavīksni virs aizmigušās Rīgas.
Video ⟩ Spilgta varavīksne rotājas virs aizmigušās Rīgas
Mazs gabaliņš no šī rīta skaistās varavīksnes iekļuva @ltvzinas kamerā. Video no 154m augstuma. #varavīksne #rainbow ☀️?? pic.twitter.com/NzStvMD5Zy
— Ivans Milovs (@IMilovs) September 17, 2020
Varavīksne ir optiska parādība atmosfērā, kuru rada Saules staru laušana un atstarošana krītošos lietus pilienos. Tā parādās iepretim Saulei uz mākoņu fona, kad līst.
Varavīksnes loks pāri debesjumam ir viens no krāšņākajiem dabas skatiem. Krāšņā loka ārējā mala ir sarkana, leņķis 42°, turpretī iekšējā — violeta. Pārējās krāsas izvietojušās atbilstoši tā loka gammai.
Dažkārt var novērot blakus jeb sekundāro varavīksni ar pretēju krāsu izvietojumu. Tā rodas, kad saules gaismas stari atstarojas lietus pilienā divas reizes.
Parasti varavīksne nav lielāka par pusloku, vienīgi brīvā atmosfērā (no lidmašīnas vai gaisa balona) un kalnos var novērot gandrīz pilna apļa varavīksni. Savukārt miglas slānī novērojama balta varavīksne.