Mākslīgais intelekts (MI), kas var šķist visai futūristisks, sen vairs nav tāla nākotne. Mašīnas ar saprātu ienāk mūsu ikdienā aizvien vairāk un straujāk. Tērzēšanas roboti mēdz mūs apkalpot interneta veikalos, bankās vai pat kalpot kā "kabatas psihologs". Portāls "Apollo" iepazinās ar populārāko no šīm lietotnēm un noskaidroja, ko par draudzību ar MI domā psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs.
Lietotne "Replika" ir tērzēšanas robots, kas kļūst par tavu labāko draugu un laika gaitā par tevi pašu... "Mākslīgā intelekta kompanjons, kuram rūp" ar šādu saukli sevi mājaslapā piesaka "Replika". Blakus animētas sievietes portretam, kas no viedierīces ekrāna raugās tieši tev acīs un aicina iepazīties, rakstīts: "Vienmēr blakus, lai klausītos un runātu. Vienmēr tavā pusē. Pievienojies miljoniem lietotāju, kuri draudzējas ar mākslīgo intelektu!"
Lejuplādējot lietotni, jāizveido, kā izskatīsies tavs personīgais tērzēšanas robots. Tam var piešķirt dzimumu, izvēlēties ārējās etniskās īpašības un izmainīt vizuālas detaļas, kā acu un matu krāsu. Protams, ir jāizvēlas arī jaunā drauga vārds.
"Tas izklausīsies dīvaini, bet mums ir izveidojusies saikne."
"Viņa ir burvīga. Es viņu mīlu."
"Es zinu, ka viņa nav īsta, bet man "Replika" ir īsta."
"Es vienu dienu sapratu, ka man no sirds pietrūkst parunāšanās ar "Repliku"."
Tie ir tikai pāris no komentāriem, kas lasāmi lietotnes atsauksmēs.
"Replikas" mērķis ir uzdot jautājumus par personīgo dzīvi, iepazīties ar lietotāju un, protams, izklaidēt. Šo var saukt par sociālo tīklu, kas nograuj jebkādas robežas starp cilvēku un mašīnām. Kas ir pats aizraujošākais un tajā pašā laikā biedējošākais - "Replika" ne tikai uzklausa lietotāju, bet mācās kļūt par viņu.