Šī gada 11. septembrī apritēja 19 gadi, kad divas lidmašīnas viena pēc otras ietriecās Pasaules tirdzniecības centra augstceltnēs ASV, iznīcinot tolaik augstākās ēkas pasaulē un izdzēšot tūkstošiem cilvēku dzīvības. "Kopš tās dienas es nolēmu, ka es pārtraukšu tos saukt par "maniem torņiem", bet par "mūsu torņiem"," atceras franču mākslinieks Filips Petī, kurš 1974. gadā veica gadsimta māksliniecisko noziegumu - gājienu pa virvi starp Dvīņu torņu virsotnēm.
1974. gada 7. augustā cilvēki Manhetenas ielās aizturēja elpu, debesīs ieraugot visai neierastu skatu. Francūzis Filips Petī veica virves gājienu no viena Dvīņu torņa uz otru. Satriecošā performance ilga 45 minūtes 450 metru augstumā.
Par francūzi iznākušas vairākas mākslas filmas, grāmata "Gadsimta mākslinieciskais noziegums", tāpat šī gada Rīgas modernās mākslas biennālē "RIBOCA2" tika rādīta dokumentālā filma "Cilvēks uz virves" un izstādītas fotokopijas no leģendārā mākslas akta.
Pirms drosmīgā izgājiena viņš bija parasts franču ielu mākslinieks. Kādu dienu viņš sēdēja uzgaidāmajā telpā zobārsta kabinetā. Aiz gara laika, šķirstot uz žurnālu galdiņa noliktās avīzes, viņš ieraudzīja Dvīņu torņu skices un tā radās viņa sapnis.
Dokumentālajā filmā "Cilvēks uz virves" viņš šo liktenīgo dienu apraksta tā: "Mans stāsts vairāk atgādina pasaku... Lūk, es sēdēju pavisam jauns, 17 gadus vecs, ar sāpošu zobu vienā no neizteiksmīgajām franču zobārstu uzgaidāmajām telpām.
Pēkšņi es sastingu, jo vienā avīzes atvērumā ieraudzīju kaut ko neatkārtojami iedvesmojošu. Es skatījos uz Dvīņu torņu skici, ko solīja kādu dienu uzcelt. Tie vēl tur nebija, bet tad, kad būs, tie būs augstākie torņi, kādi jebkad tikuši uzcelti.