Mēs attīstām savu radošumu: pastaigas, skriešanas vai riteņbraukšanas takas aizstāj sporta zāles, fitnesa centrus, taču mums pietrūkst gadījuma kontakta ar citiem. Cik daudz saviesīgu pasākumu, sākot no futbola spēlēm un beidzot ar vakariņām, jūs neapmeklēsiet?
Kad kinoteātri, teātri, stadioni, koncertzāles, muzeji, tirdzniecības centri, restorāni, bāri un arēnas ir slēgtas, izklaide ir jāpārdomā. Kad jūsu smadzenēs esošie neironi jūtas uzkarsuši no dienas centieniem un jūsu ķermenis dumpojas pret centieniem vingrot vai meditēt, pie kā jūs varat vērsties?
Padoms: ja izvēlaties ekrānus, ņemiet vērā, kā jūtaties un kā gulējāt, skatoties dažāda veida saturu. Emocijas iztukšojošais trilleris vai intelektuāli izaicinošā ārzemju filma var prasīt no jums vairāk nekā parasti - stimulācija, nevis enerģija, var likt justies nomācoši iztukšotam.
Vai jums vajag kaut ko vairāk, kaut ko mazāk vai vienkārši kaut ko citu? Atkal Aristotelim bija taisnība: laimīgas dzīves atslēgas ir līdzsvars un mērenība. Līdzsvars ķermenī, prātā un dvēselē, jūsu attiecībās, kad jūs dodat un ņemat, dalāties un šķiraties, atbalstāt un saņemat.
Dažas izmaiņas notiek neatkarīgi no tā, ko mēs varam vai nevaram darīt, bet apkope var palīdzēt aizkavēt pasliktināšanos. Visam ir nepieciešama apkope - ķermeņim, emocijām, atziņām, uzskatiem un nodomiem, mūsu mājām un transportlīdzekļiem, apģērbam un ēdienkartei, mūsu prioritātēm un galvenokārt mūsu attiecībām. Mūsu attiecības ar sevi, ar tiem, ar kuriem mēs jūtamies tuvi, ar tiem, par kuriem mēs rūpējamies, iedvesmojam vai izklaidējam, un pat tiem, kas atrodas attālumā, kuri var šķist anonīmi, bet tomēr dzīvo mūsu Visumā.