Mācītājs Cālītis uzskata, ka Bruknas recepte, kā ārstēties no alkoholisma, esot ļoti vienkārša, viņš gan neesot pārbaudījis tās efektivitāti, taču smagais darbs, kur esot agri jāceļas un vēlu jāiet gulēt, darbojoties, jo cilvēks, esot tik pārguris, nedomā par atkarībām, bet ne visi šo režīmu varot izturēt. "Andrejs nebūtu tas, kas šādi nodarbinātu bērnus, tas būtu bezjēdzīgi," pārliecināts ir Cālītis.
Bruknā dzīvojošajiem esot pilnīgi brīva izvēle jebkurā laikā aiziet mājās, neviens viņus tur neturot, jo tā nav nekāda ieslodzījuma vieta.
"Bruknā pamatā nav bērnu, Bruknas muižā ir pieauguši cilvēki, daži varbūt ir astoņpadsmit gadus veci, bet ļoti maz. Esmu tur bijis vairākkārt. Tie ir cilvēki gados, kuri visu mūžu ir cīnījušies ar alkoholismu," sacīja mācītājs.
"Pārkāpumi nav attaisnojami. Es nezinu, kas tie ir par ziņojumiem, pārbaudēm, bet mani ļoti pārsteidz runas, ka Bruknā ir bērni, jo tur nav bērnu. Otrajā skolā ir bērni, bet Bruknā ir pieaugušie," vēlreiz uzsvēra mācītājs.
Cālītis neredz Latvijā tādas iestādes, kas nodarbotos ar līdzīgām programmām cīņā ar alkoholismu, Bet traģiski esot tas, ka ar alkoholismu cīnās arvien jaunāki cilvēki. Arī Cālīša "Zvannieku" mājās arvien biežāk pēc palīdzības ārstēt atkarības griežoties ģimenes, kuras Latvijā nevar atrast nekādu citu risinājumu.