"Šiem saimniekiem es parasti saku, ka, pat ja dzīvnieks atrodas mājās, saimnieki iet ārā un pastāv iespēja, ka slimības no ārvides tiek atnestas ar drēbēm, zābakiem vai rokām," viņš stāsta.
Eksperts norāda, ka svarīgi pieminēt saslimšanas gadījumus suņiem ar leptospirozi, kas ir antropozoonoze jeb slimība, kas ir kopīga gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem, un tā ir ļoti bīstama saslimšana.
Blakusparādības
Blakusparādības ir retas, bet, ja tās ir, tad parasti tās ir alerģiskas reakcijas uz vakcīnu, tās novēro pirmajās minūtēs pēc vakcīnas injekcijas, retākos gadījumos - 24 stundu laikā. Ja novērotas blakusparādības, tad attiecīgais veterinārārsts veiks darbības, lai mazinātu alerģisko reakciju, un, iespējams, nākamreiz izvēlēsies cita rāžotāja vakcīnu.
"Parasti mēs tās novērojam uz vietas klīnikā, jo paiet laiks, kamēr tiek aizpildītas vakcinācijas apliecības, pases un sarakstīti vakcinācijas uzskaites žurnāli," stāsta eksperts.
Čipošana
Tā ir nepieciešama dzīvnieku identifikācijai - līdzīgi kā ar cilvēku pasēm, ar kuru palīdzību var pierādīt attiecīgās personas identitāti.
"Tas ir nepieciešams gadījumos, kad jāpierāda, vai dzīvnieks ir vakcinēts , īpaši pret trakumsērgas vīrusu, jo tā ir obligātā valsts vakcinācija, kas jāveic visiem mīļdzivniekiem - suņiem, kaķiem un mājas seskiem.
Obligāti jāveic dzīvnieka čipošana tiem mīluļiem, ar kuriem vēlaties ceļot ārpus valsts, piedalīties izstādēs vai arī vienkārši vēlaties, lai dzīvnieks ir identificējams pazušanas gadījumā.
Jāatceras, ka, ja dzīvnieks ir mikročipēts, tad tas arī jāpiereģistrē Latvijas Lauksaimniecības Datu Centrā (https://www.ldc.gov.lv/lv), lai nepieciešamības gadījumā varētu sazināties ar mīļdzīvnieka saimnieku," skaidro Erdmanis-Hermanis.