"Es domāju, ka mēs visi sen jau šeit esam zaudējuši pacietību," saka Brendija Stjuarte, kura strādā Nāves ielejas nacionālajā parkā Kalifornijā. "Izejot ārā, ir tāda sajūta, it kā ar vairākiem karstiem fēniem pūstu sejā," viņa atklāj raidsabiedrībai BBC.
Svētdien, 16. augustā, par Nāves ieleju rakstīja teju visi pasaules mediji, jo gaiss tur bija sasniedzis visaugstāko iespējamo temperatūru, kāda jebkad reģistrēta uz Zemes. Tā bija 54,4 grādu liela svelme pēc Celsija.
ASV Nacionālais meteoroloģijas dienests strādā pie mērījuma apstiprināšanas. Bet Brendijai nevajag ekspertu atzinumus, lai viņa varētu izstāstīt, cik Nāves ielejā ir karsts.
Viņa ir viena no nedaudzajiem simtiem cilvēku, kuras mājas bieži tiek sauktas par "karstāko vietu pasaulē".
Stjuarte nu jau piecus gadus dzīvo Nāves ielejā, strādājot parka komunikācijas nodaļā.
"Te ir tik karsti, ka jūs nevarat sajust sviedrus uz savas ādas, jo tie tik ātri iztvaiko," viņa pastāstīja BBC. "Jūs tos varētu just uz drēbēm, bet ne uz ādas, jo tā tik ātri izžūst".
Brendija norāda, ka vasarā daudz laika tiek pavadīts iekštelpās, bet daži cilvēki izvēlas doties kalnos, kur temperatūra ir nedaudz vēsāka.
"Tiklīdz cilvēki pie tā [karstuma] pierod, es domāju, ka mēs sākam to normalizēt, un tad siltums, kas ir zemāks par 26,6 grādiem, šķiet visai dzestrs."