RSU Infektoloģijas katedras vadītāju un infektoloģi Ludmilu Vīksnu mediķu aprindās mēdz dēvēt par karalieni. Arī pandēmijas laikā viņa ir uzņēmusies milzīgu darbu vīrusa pētniecībā un rūpējas par mediķu un sabiedrības izglītošanu šajā laikā. Par nepatiesām publikācijām, prognozēm un imunitātes veidošanos viņa stāsta Latvijas Radio 2 raidījumā "Nākotnes pietura".
RSU Infektoloģijas katedras vadītāja un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas galvenā speciāliste infektoloģijā Ludmila Vīksna ir viena no tās profesionāļu komandas, kas šajā pandēmijas laikā Latviju pārliecinoši un samērā veiksmīgi vadījusi cauri sabangotajiem Covid-19 ūdeņiem.
Kā noprotams, darba šajā saspringtajā laikā netrūkst un Vīksna atzīst, ka atpūsties viņas komandai nav sanācis.
"Infektologi pie tā ir raduši, jo šī jau nav pirmā epidēmija. Infektologi zina - ja ir infekciju slimību uzliesmojums, mums darbs ir nepārtraukti. Mēs lepojamies, ka varam palīdzēt Latvijas iedzīvotājiem saprast, kas notiek. Vēl šoreiz mūs ļoti uzklausīja struktūras, kas lemj pār mūsu dzīvi, tāpēc esam gandarīti, bet atpūtušies gan ne," sarunā ar LR stāsta Vīksna.
Latvija ar saviem medicīnas speciālistiem tik tiešām var lepoties. Vīksna uzteic epidemiologu un zinātnieku līdzdalību.
Profesores vadītais projekts "Covid-19 infekcijas klīniskās, bioķīmiskās, imūnģenētiskās paradigmas un to korelācija ar sociāli demogrāfiskiem, etioloģiskiem, patoģenētiskiem, diagnostiskiem, terapeitiski un prognostiski nozīmīgiem vadlīnijās iekļaujamajiem faktoriem" ir viens no tiem desmit, kas līdz gada beigām tiks realizēts valsts pētījumu programmas "Covid-19 seku mazināšanai" ietvaros.