Zinātnieki mūsu Galaktikā ir atklājuši padsmit zvaigznes, kas ir neizskaidrojami bagātas ar fosforu, kas ir viena no vissvarīgākajām dzīvības sastāvdaļām uz planētas Zeme, vēstī medijs "Vice".
Visas dzīvības formas uz Zemes, ieskaitot cilvēkus, sastāv no vairāku elementu kopuma. Fosfors ir viens no galvenajiem elementiem, kas padara dzīvību iespējamu. Zinātnieki vēl aizvien meklē atbildes, lai noskaidrotu, kādi zvaigžņu procesi rada šo svarīgo bioloģisko sastāvdaļu.
Zinātnieku komandai ir izdevies padziļināt pētījumus, lai izprastu šī svarīgā elementa mistēriju. Otrdien, 4. augustā, publicētais pētījums "Nature Communications" apliecina, ka Piena ceļā ir atklātas 15 "ķīmiski savdabīgas zvaigznes", kas uzrāda "ļoti augstu fosfora daudzumu", ko nevar izskaidrot ar vienu no jau esošajām teorijām.
"Fosfors ir īpaši interesants, jo ir tikai pieci elementi, no kuriem, kā mēs zinām, dzīve uz Zemes ir atkarīga. Tie ir: ogleklis, slāpeklis, skābeklis, fosfors un sērs,"
norādīja pētījuma galvenais autors astronoms Tomass Maserons no Kanāriju salu Astrofizikas institūta.
"Fosfors ir mazāk bagātīgs," viņš piebilda, "tāpēc kopumā ir lielas neskaidrības par to, no kurienes tas nāk."
Maserons un viņa kolēģi ieskicēja vairākus modeļus, lai izskaidrotu šīs ar fosforu bagātās zvaigznes, kas, iespējams, ir līdzīgas sen mirušām zvaigznēm, kuras ar šo dzīvību dodošo elementu "iesēja" mūsu pašu Saules sistēmu.