Pirmo gadu konkurss pilnībā norisinājās attālināti un mācību uzņēmumu prezentācijas, kā arī dalībnieku individuālās intervijas ar žūrijas pārstāvjiem trīs dienu garumā tika aizvadītas online vidē.
Par Eiropas SMU fināla uzvarētājiem šogad tika atzīts SMU "Bubbles" no Dānijas, kas izstrādājuši balss serveri ar mērķi uzlabot saziņu starp pedagogiem un studentiem ar uzmanības deficīta sindromu.
Otro vietu konkursā ieguva SMU "Sigma" no Izraēlas, kas izveidojuši aproci ar sensoriem, kas ziņo, ja cilvēks slīkst, bet trešajā vietā palika SMU "Tensopathy" no Turcijas ar inovācijās balstītu izgudrojumu, kas uzlabos dzīves kvalitāti tūkstošiem pacientu, kam nozīmēta ķīmijas terapija.
Nopietnu sagatavošanās posmu un sekmīgu dalību konkursā izdevās paveikt ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) īstenotās Inovāciju motivācijas programmas atbalstu.
Sarmīte Karlsone, LIAA Inovāciju atbalsta nodaļas vadītāja: "Līdz ar izmaiņām, ko pieredzam pasaulē, arvien vairāk uzņēmumu domā ne vien par sava uzņēmuma peļņu šodien, bet arī par uzņēmējdarbības ilgtspēju. "Clean Clever" ar savu ideju un pieeju produkta izstrādē ir labs piemērs tam, ka inovācijas ir nepieciešamas un ieviešamas arī ārpus tehnoloģiju jomas.
LIAA mērķis ir atbalstīt šādus uzņēmējus, kas meklē jaunus inovatīvus risinājumus un izvirza ambiciozus mērķus. Redzot Clean Clever komandas mērķtiecību un prasmi sadzirdēt gan pircēju, gan konkursa žūrijas ieteikumus, ticam, ka šīs komandas dalībnieces vēl redzēsim LIAA Biznesa inkubatoru, ārvalstu izstāžu vai tirdzniecības misiju sastāvā pārstāvot Latviju eksporta tirgos."