Krievijas iedzīvotājiem paredzētajos vēstījumos tika apelēts pie emocijām un patriotiskām jūtām, vienlaikus uzskatāmi demonstrējot bruņoto spēku mobilitāti, mobilizāciju un gatavību stāties pretī jebkuram pretiniekam, kā arī karavīru morālo un psiholoģisko noturību. Bieži tika pieminēts ievērojamais dalībnieku skaits - ap 300 000. Tika norādīts arī uz to, ka augstākā līmeņa komandieri bija guvuši reālu kaujas pieredzi Sīrijā.
"Vostok 2018" tika aktīvi komunicēts visos Krievijas politiskajos un militārajos līmeņos, un to darīja arī eksperti, kuri nodeva konkrētus vēstījumus dažādām auditorijām gan Krievijā, gan arī ārpus tās robežām. Līdztekus emocionālajiem vēstījumiem, kuri bija domāti plašai sabiedrībai, tika izplatīti arī šaurākām mērķa grupām paredzēti vēstījumi par Krievijas militārajām spējām un nodomiem attiecībā uz to izmantošanu.
Komunikācija palīdzēja sasniegt Krievijas galveno mērķi - izrādīt savas militārās spējas un pārliecināt, ka militārās reformas ir nesušas augļus, proti, ka Krievija joprojām ir ietekmīga pasaules lielvara.
Gadu vēlāk notikušie manevri "Centr 2019" nebija tik grandiozi vai plaši publiskoti kā "Vostok 2018", taču tajos atkal tika uzsvērts, ka Krievijai ir militārie partneri - ne tikai Ķīna, bet arī tādi reģionālie spēlētāji kā Kazahstāna, Kirgizstāna, Tadžikistāna, Uzbekistāna, Indija un Pakistāna. Līdzīgi kā "Vostok 2018" gadījumā, tika uzsvērts karavīru skaits, mācību vēriens, Krievijas dienestu iesaiste un militārā sadarbība. Tomēr mazāks uzsvars tika likts uz pretestību Rietumiem, tā vietā ar uzaicinātajām valstīm pozicionējoties vienotā frontē cīņā pret terorismu, kas bija militāro mācību galvenais virziens. Krievija izcēla mācību neagresīvo dabu, vienlaikus demonstrējot, kā sadarbībā ar sabiedrotajiem tiek stiprinātās tās kaujas spējas. Krievijas militārpersonas tika apmācītas, integrējot mācību norisē taktikas, ko Sīrijā un Irākā izmanto "Islāma valsts", bet Afganistānā - "Taliban".