2021. gada budžeta veidošanā nepieciešams atvēlēt līdzekļus ģimenes valsts pabalsta pieaugumam, kā arī jāvienkāršo šo pabalstu izmaksas sistēma, aģentūrai LETA pauda nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputāte Ilze Indriksone.
Indriksone: Jāatvēl līdzekļi arī ģimenes valsts pabalsta pieaugumam 2021. gadā
Tāpat nacionālā apvienība atbalsta valsts apmaksātas sociālās budžeta vietas augstākajā izglītībā daudzbērnu ģimeņu bērniem, kuriem šāda palīdzība nepieciešama, reizē vērtējot viņu sekmes mācībās, norādīja deputāte.
Indriksone skaidroja, ka līdzekļus 2021. gada budžetam var rast pārvērtējot ekonomikas prognozes, izvērtējot nodokļu atlaides un pieļaujot lielāku budžeta deficītu atbilstoši iespējām.
Vaicāta par finanšu ministra Jāņa Reira (JV) norādīto, ka, ņemot vērā Covid-19 krīzi, papildu līdzekļi jauniem izdevumiem fiskālajā telpā sākotnēji nebūs, Indriksone norādīja, ka tā varbūt ir finanšu ministra pašreizējā pozīcija, bet jāņem vērā, ka vēl nav pieejami detalizēti aprēķini par 2021. gada budžeta iespējām.
Ņemot vērā arī citu Eiropas valstu piemērus, pašlaik nav tas laiks, kas savilkt jostu un taupīt, jo tas tikai radītu zaudējumus ekonomikai, skaidroja politiķe.
Indriksone akcentēja, ka Latvija nevar atpalikt, kad citas valstis iegulda līdzekļus attīstībā un konkurētspējas uzlabošanā. Viņa norādīja, ka vēl ir iespējas pārvērtēt ekonomikas attīstības prognozes. VL-TB/LNNK uzskata, ka valsts var atļauties lielāku budžeta deficītu. Indriksone gan arī saprot Reira kā finanšu ministra nostāju, kuram jāseko līdzi tādiem rādītājiem kā pozitīvs kredītreitings.
Skaidrojot iespēju par budžeta deficīta palielināšanu, Indriksone norādīja, ka to varētu darīt, ja attiecīgie izdevumi būtu sasaistīti ar ekonomikas konkurētspēju un uzņēmējdarbības attīstību. Tāpat līdzekļu nodrošināšanai varētu pārvērtēt atsevišķas nodokļu atlaides kuras kopumā ir divu miljardu eiro apmērā. Vairākas no tām ir vajadzīgas, bet ir arī tādas, kuras iespējams pārskatīt, skaidroja deputāte.
Kā ziņots, Reirs norādījis, ka līdzekļi ministriju 2021. gadam budžeta iniciatīvām būs jāmeklē ar politiku izmaiņām, jo sākotnēji nekādas brīvas fiskālās telpas nebūs.
Finanšu ministrs skaidroja, ka, lai atrastu papildu līdzekļus jaunām iniciatīvām, jāievieš jaunas politikas, kas nodrošinātu ienākumus, jāveic veco politiku pārskatīšana un rezervju meklēšana.
Seko mums arī Instagram un uzzini visu pirmais!