Pavisam nesen piemājas dīķī bez dzīvības pazīmēm tika atrasts divus gadus vecs bērns. Nelaimi laikus pamanīja vecmamma, kas bērnu izvilka krastā un nekavējoties uzsāka veikt atdzīvināšanas pasākumus. Viņas spēja un gatavība rīkoties izglāba mazuļa dzīvību, un bērns tika nogādāts slimnīcā stabilā stāvoklī un jau atguvis samaņu.
Citā gadījumā, pateicoties atpūtnieku vērībai un veiktajiem atdzīvināšanas pasākumiem, izdevās palīdzēt kādam 50 gadus vecam vīrietim, kuram peldēšanās laikā pēkšņi pasliktinājās veselība un viņš sāka slīkt. Pēc cietušā izvilkšanas no ūdenstilpnes, līdz pat mediķu ierašanās brīdim vairāki savstarpēji nepazīstami cilvēki uz maiņām veica sirds netiešo masāžu, tā palīdzot cilvēkam izdzīvot.
Tāpat brīvdienās kāds vīrietis spēka gados pēkšņi saļima sporta nodarbības laikā, un arī šajā situācijā vingrošanas grupas dalībnieki neapjuka, bet nekavējoties sniedza pirmo palīdzību līdz ieradās mediķi.
Kad cietušais neelpo un ir apstājusies sirdsdarbība, izšķiroša ir katra minūte. Nereti iznākums var būt atkarīgs tikai no līdzās esošo cilvēku spējas un gatavības sniegt pirmo palīdzību.
Šādā brīdī ir svarīgi apzināties, ka tu neesi viens, jo NMPD ārkārtas tālruņa 113 dispečeri pa tālruni dod norādes par to, kā palīdzēt cietušajam, kamēr mediķu brigāde ir ceļā. Lai gan dispečers līdzcilvēkus iedrošina un saka priekšā, kā rīkoties, iedzīvotāju zināšanas pirmajā palīdzībā šādā situācijā ir ļoti būtiskas.