Covid-19 pandēmija pasaulē turpina izplatīties un, kaut gan Latvijā situācija ir labāka nekā daudzviet citur, arī šeit tika ieviesti dažādi ierobežojumi, kuriem ir arī sekas. Par to, kā jaunā realitāte ietekmējusi cilvēku psihisko veselību un kas varētu mainīties sabiedrībā kopumā, sarunā ar portālu "Apollo" atklāja Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas ārsts-psihoterapeits Artūrs Miksons.
Par pašreizējās Covid–19 situācijas negatīvo ietekmi uz cilvēku psihisko veselību pasaulē diezgan plaši runā. Pēdējā laikā to dara arī Latvijā, piemēram lsm.lv bija raksts, ka ģimenes ārsti saka – paaugstinās depresijas rādītāji cilvēkiem. Kas tev kā speciālistam ir pirmais, kas nāk prātā dzirdot šo vārdu salikumu – Covid–19 krīze un tai sekojošie ierobežojumi un psihiskā veselība?
Par šo tik daudz esmu runājis, man tagad jāmēģina sakombinēt. (Smejas.) Ja gribam tā break it down (angļu val. – atšķetināt) līdz pašai apakšai, es teiktu – šī ir viena no dzīves krīzēm, kas katram cilvēkam ir noslāņojusies pa virsu iepriekšējām problēmām. Tie cilvēki, kuri līdz šim bija gana sakārtojuši savu dzīvi – attiecības, darbu, veselību, hobijus – un nebija ļoti atkarīgi no citiem, tie šobrīd jūtas gana labi.
Lielākās problēmas sākās tiem, kuri bija ļoti atkarīgi no sistēmas, kura strādā. Bērnudārza audzinātāja, auklīte, treneris, skolotāja, lidkompānija un citas nozares, kas nodrošina komfortu. Tas it kā šķiet saprotami – tev nevajag pašam ar visu tikt galā, tev ir palīdzīgas rokas, un pēkšņi vienā dienā tev visu šo atņem.