Aukļkoloniju mītnes, atkarībā no sikspārņu sugas, var atrasties gan dažādās ēkās, gan koku dobumos, dažām sugām arī putnu būrīšos vai pat aiz koku mizas. Sikspārņu aukļkoloniju veidošanās galvenais iemesls ir siltuma saglabāšana mazuļu attīstības laikā, tāpēc tās tiek veidotas ļoti siltās vai pat karstās vietās, piemēram, bēniņos zem jumta, ēkas ārsienā.
Dažām sugām aukļkolonijā ir tikai dažas mātītes, citām parasti no desmit līdz vairākiem desmitiem īpatņu, bet dažām sugām raksturīgas lielas kolonijas, kur var sapulcēties vairāki simti sikspārņu.
Visas sikspārņu sugas Latvijā ir īpaši aizsargājamas, kā arī starptautiski aizsargājamās - tās ir iekļautas 1979. gada 23. jūnija Bonnas konvencijā par migrējošo savvaļas dzīvnieku sugu aizsardzību un Eiropas padomes Biotopu direktīvā.
Lai uzzinātu vairāk par nakts lidoni - sikspārni - un veicinātu sabiedrības izpratni par sikspārņu un to dzīvesvietu saglabāšanas nepieciešamību, DAP dabas izglītības centrs "Meža māja" piektdien, 10. jūlijā, plkst. 22 aicina uz Sikspārņu nakti Ķemeru Nacionālajā parkā.
Pasākumā paredzēta sikspārņu vērošanas ekskursija, kuras laikā dalībniekiem ekspertu vadībā ar ultraskaņas detektora palīdzību, kas pārveido sikspārņa saucienus cilvēkam sadzirdamā frekvencē, būs iespēja sadzirdēt vairāku šajā vietā mītošu sikspārņu sugu pārstāvjus, kā arī novērot sikspārņu žiglo lidināšanos Ķemeru Nacionālajā parkā.
Dalībnieku skaits pasākumā ir ierobežots. Lai saņemtu precīzas norādes par norises vietu, pasākumam nepieciešams obligāti iepriekš pieteikties pa tālruni 28 359 716.
Ķemeru Nacionālā parka teritorijā sastopama teju puse no Latvijā mītošajām 16 sikspārņu sugām, tādēļ tā prasa cilvēku pietāti un īpašu uzmanību. Līdz ar to pasākuma apmeklētājiem, kas būs iepriekš pieteikušies, norises vieta tiks izziņota īsi pirms pasākuma norises.