Nevienam nav noslēpums, ka Līgo un Jāņi latviešu kultūrā nav parasti svētki - tas ir laiks, kurā pat rūdītākie pilsētnieki var sajust sevī dabas elementu spēku un "uzlādēt" sevi atlikušajam gadam. Ieskaties šajā izlasē un iedvesmojies tautiskiem Jāņiem neatkarīgi no tā, vai svētkus ir paredzēts novadīt
Gatavošanās svētkiem
Pirms svētku vakara vajadzētu sagatavoties jaunajam Saules ciklam - sapost gan sevi, gan savu apkaimi. Šajā laikā mazgā veļu un sarūpē atbilstošu apģērbu visiem ģimenes locekļiem. Varbūt kāds ir izaudzis un krekls vairs neder. Varbūt sakta pazudusi - tad nopērk jaunu. Sameklē laikapstākļiem atbilstošus apavus. Jāņos labi noder lielie lakati un villaines. Zinātāji iesaka izvēlēties baltu apģērbu, jo baltais ir spēcinošs un atmodina radošumu.
Īpašu uzmanību vajadzētu pievērst arī savām mājām - neatkarīgi no tā, vai cilvēka mājvieta ir daudzdzīvokļu namā pilsētā vai lauku sēta, dzīvojamā platība kārtīgi jāiztīra un jāizpušķo ar smaržīgajām jāņuzālēm.
Senos laikos lielākais Jāņuzāļu daudzums tika likts uz galdiem un soliem – senāk ziedus nelika vāzēs kā šodien, bet ar ziediem dekorēja mēbeles. Dažkārt ar augiem izkaisīja pat visu istabu – pārsvarā pa grīdu izbārstīja kalmes. Varēja izbārstīt arī puķes, bet, tās saminot, rastos liela netīrība. Kalmes ļoti patīkami smaržo un vēl mēdza teikt, ka no tām blusas mūkot projām kā no uguns.