Tie kriminālprocesi, kuros vērtē tikai klientu rīcību un iespējamo noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, pēc prakses, pēc visu iespējamo procesuālo darbību izpildes tiek pārsūtīti kriminālvajāšanas uzsākšanai uz to valsti, kur atrodas aizdomās turētais, nereti pirms tam pieņemot lēmumu par noziedzīgi iegūtiem līdzekļiem.
Savukārt tajos kriminālprocesos, kuros parādās bankas darbinieki kā legalizēšanas līdzdalībnieki, krimināltiesisko attiecību taisnīgais noregulējums tiks sasniegts Latvijā, atzīmēja policijā.
VP paziņojumā gan atzīmēts, ka, ņemot vērā to, ka minētie kriminālprocesi ir liels izaicinājums izmeklēšanai, gan jaunu normu piemērošanas prakses stabilizēšanas dēļ, gan ārvalstu aspekta - daudzskaitlīga starptautiskā sadarbība, gan iesaistīto personu attieksmes pret izmeklēšanu un tamlīdzīgi, šīs kategorijas kriminālprocesi nav ātri izmeklējami. Tiek analizēti vairāku tūkstošu kontu pārskati, pratināti vairāki desmiti liecinieki un nosūtīti tiesiskās palīdzības lūgumi. VP aicina sabiedrību uzticēties izmeklēšanai, kuru no pirmās dienas uzrauga prokuratūra un dod laiku precīzai, kvalitatīvai un objektīvai izmeklēšanai, vienlaicīgi nepieļaujot neattaisnotu novilcināšanu.
Bankas advokāts Jānis Rozenbergs aģentūrai LETA iepriekš teica, ka bankā veiktā kratīšana "mūsuprāt, bijusi lieka, jo banka ikdienā gan šajā, gan citos kriminālprocesos sadarbojas ar tiesībsargājošām iestādēm un sniedz nepieciešamo pieprasīto informāciju."
Neviens no bankas darbiniekiem šajā kriminālprocesā aizdomās turētā statusā nav, norādīja advokāts.
Jau ziņots, ka pagājušās nedēļas nogalē pēc procesuālo darbību veikšanas visas aizturētās personas ir atbrīvotas, paliekot statusā, kas paredz aizstāvību, bet nepiemērojot tām drošības līdzekli.