Covid-19 pandēmijas izraisītais ārkārtas stāvoklis Latvijā ir beidzies. Pēc tā, kas redzams ielās un sabiedriskās vietās, cilvēki šķietami atgriežas ierastajā ritmā. Taču nereti var novērot ne mazums ikdienišķu situāciju, kas tiek risinātas daudz agresīvākā veidā nekā līdz šim. Portāls "Apollo" noskaidroja policijas un psihoterapeita viedokli par to, kas noticis ar cilvēkiem pēc Covid-19 krīzes.
Pēdējā laikā Latvijā novēroti vairāki atgadījumi, kas būtu atrisināmi daudz mierīgākā ceļā, nekā realitātē tiem ticis pielikts punkts.
Portāls "Apollo" ziņoja par agresīvo braukšanu uz autoceļa Rīga-Jelgava, kas pārvērtās ažiotāžā sociālajos tīklos, tāpat arī skaļais strīds Rēzeknes slimnīcā, kur pacientes ģimene salecās ar ārstu valodas barjeras dēļ. Neaizmirsīsim par it kā nevainīgo zīmola "Amoralle" video sveicienu, kas interneta lietotājus saniknoja līdz baltkvēlei.
Augstāk minēto atgadījumu uzskaiti, kas liecina, ka cilvēki ir viegli aizkaitināmi, varētu tikai turpināt. Vai minētie atgadījumi sasniegtu tādu pašu rezonansi, ja tie notiktu, piemēram, 2019. gada vasarā? Nav zināms, taču portāla "Apollo" lasītāji pietiekami bieži ikdienā ziņo par notikumiem, kas liek prātot, ka, iespējams, mūsos kaut kas ir mainījies.
Vai cilvēki pēc Covid-19 krīzes kļuvuši agresīvāki?
Valsts policijas pārstāvji portālam "Apollo" skaidro - ārkārtas situācija ir beigusies samērā nesen, tāpēc šobrīd ir grūti izdarīt secinājumus, vai noziedzības un pārkāpumu līmenis ir palielinājies, salīdzinot ar dzīvi pirms Covid-19.
Saprotams arī, ka vairums konfliktu sabiedrībā tiek atrisināti bez kārtības sargu līdzdalības, tāpat arī ir neskaitāmas zinātniskās publikācijas par to, ka cilvēku agresija Covid-19 pandēmijas laikā esot pieņēmusies spēkā.