Cik es saprotu, viņa to ir izdarījusi, bet beigās atkal ne līdz galam viņai visi dokumenti bija kārtība un tiesa bija atdevusi atpakaļ viņas pieteikumu un to uzskatīja par neiesniegtu."
Kad maijā deputāte tiesā beidzot iesniedza prasītos dokumentus, ieskaitot izziņu par ienākumiem, tiesnesis ieraudzīja, ka parādniece nav maksājusi atbilstoši saviem reālajiem ienākumiem. Viņas maksātnespējas procesu neizbeidza. Atšķirība starp to, ko deputāte samaksājusi, un to, ko viņai būtu bijis jāmaksā, ir ap 7 tūkstošiem eiro.
Kopš ievēlēšanas brīža līdz pagājušā gada oktobrim, kad noslēdzās saistību segšanas grafiks, Krapāne Saeimā bija nopelnījusi 22 tūkstošus eiro. Iepriekšējais viņas procesa administrators atzīst, ka bija cerība, ka maksātnespējas procesos izies cauri vecie grafiki.
"Tā kā tas ir brīvprātīgs process un cilvēks saprot, ka viņam no tās trešdaļas būs jāšķiras katru mēnesi, tad viņam ir jāsaprot, ka, ja viņam kaut kas mainās, tad viņam ir arī kreditoriem jāmaksā vairāk, ja tas ir uz augšu," pauž Maksātnespējas kontroles dienesta direktore Baiba Banga.
"Mēs vēl joprojām saskaramies ar tiešām tādām situācijām, ka cilvēki nezina. Bet, kā mēs zinām, likuma nezināšana neatbrīvo no atbildības."
Bitāns norāda, ka "sākumā tas likums strādāja tā, kā viņš strādāja, bet pēkšņi vienā brīdī tiesas sāka uzskatīt, ka viņš ir jātulko savādāk, līdz ar to daudzām fiziskām personām sanāca tā, ka neapstiprināja bankrota procedūras pabeigšanu sakarā ar to, ka tiesā jauna prakse un viņi uzskata, ka bija jāgroza plāni, lai gan līdz tam tas gāja cauri".