ASV jau vairāk nekā nedēļu turpinās protesti, ko izraisīja melnādainā Džordža Floida nāve aresta laikā. Protestētāji iestājas pret sistemātisku rasismu un policijas vardarbību, savukārt likumsargi nereti atbild, pielietojot spēku, kas vairākos gadījumos beidzies ar smagām traumām.
No policistu rokas cietuši gan protestētāji, gan arī žurnālisti. Plašu rezonansi izraisīja raidsabiedrības CNN reportiera Omāra Himenesa un viņa komandas arests tiešajā ēterā 29. maijā.
Pētnieciskās žurnālistikas centra "Bellingcat" darbinieks Niks Voterss līdz trešdienas, 3. jūnija, pēcpusdienai uzskaitījis 132 gadījumus kopš protestu sākuma, kad pārkāptas žurnālistu tiesības - aresti, pūšana ar piparu gāzi, šaušana ar gumijas lodēm.
Daļa uzskata, ka policisti apzināti pielieto spēku pret plašsaziņas līdzekļu darbiniekiem un ka šādu uzvedību veicinājuši arī ASV prezidenta Donalda Trampa izteikumi, ka mediji ir "tautas ienaidnieki".
Vairāki žurnālisti norādījuši, ka sadursmes starp presi un policiju protestu laikā nav nekas jauns, tomēr pašlaik tas notiek iepriekš nepieredzētos apmēros.
"Tagad policija tīši un pastāvīgi uzbrūk arī korporatīvo mediju žurnālistiem,"
tviterī rakstīja portāla "The Intercept" līdzdibinātājs Džeremijs Skeihils, norādot, ka mazāku mediju darbinieki ar to saskārušies jau iepriekš.
"Spriedze starp policistiem un reportieriem nav nekas jauns. Agresija pret reportieriem vairākās vietās visā valstī vienā laikā ir kaut kas cits," pauda "The New York Times" žurnāliste un CNN analītiķe Megija Heibermana.