28. maijā ZZS saņēma izglītības un zinātnes ministres parakstītu atbildes vēstuli, no kuras izrietot, ka pārbaudes nav veiktas un amatpersonu atbildība nav vērtēta.
ZZS uzskata, ka neskaidra ir gan advokātu biroja "Eversheds Sutherland Bitāns" izvēlēs procedūra, gan juridiskās palīdzības līgumu noslēgšanas termiņi, gan pielīgtā atlīdzība un saņemto pakalpojumu apmaksas pamatojums.
Iepriekš vēstīts, ka pēc Šuplinskas iniciatīvas šai tiesvedībai tika piesaistīts birojs "Eversheds Sutherland Bitāns", līgumu noslēdzot par 9999 eiro.
Laikraksts "Diena" šomēnes vēstīja, ka tiesāšanās tomēr izmaksājusi dārgāk - kopumā 16 907 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.
Kā pamats papildu izdevumiem minēts tas, ka bija nepieciešams sniegt papildu juridisko palīdzību. Laikraksts arī noskaidrojis, ka advokātu palīdzība IZM izmaksājusi pat 300 eiro stundā.
Pērn, skaidrojot privāto advokātu piesaisti, Šuplinska norādīja, ka advokātu biroja piesaiste ir saistāma ar konkrētās tiesvedības sarežģīto raksturu.
"IZM ir nepieciešama augstas kvalifikācijas juridiskā palīdzība, lai, saņemot padziļinātas, kompetentas juridiskās ekspertīzes pakalpojumu konkrētajā lietā, un, atbilstoši dotajam uzdevumam, nodrošinātu Ministru kabineta pārstāvniecību tiesvedības procesā ar Muižnieku," iepriekš uzsvēra Šuplinska.
Tāpat viņa paskaidroja, ka konkrētais advokātu birojs izvēlēts, ņemot vērā tā pieredzi un kvalifikāciju.
Attiecībā uz pašas ministrijas juristu kompetenci, Šuplinska tolaik skaidroja, ka IZM Juridiskā un nekustamo īpašumu departamenta, kā arī Augstākās izglītības un zinātnes departamenta ierēdņi ir iesaistīti pēc Muižnieka pieteikuma sāktās administratīvās lietas ietvaros nepieciešamo dokumentu sagatavošanā un virzīšanā.
"Vienlaikus darba procesā izmantojot advokātu biroja "Eversheds Sutherland Bitāns" plašo un ilgstošo pieredzi tiesvedībās un padziļināto juridisko ekspertīzi administratīvajās un publiskajās tiesībās," norādīja ministre.
Kā ziņots, valdība 2019. gada augusta beigās pēc ilgām diskusijām nolēma neapstiprināt Muižnieku LU rektora amatā, jo IZM skatījumā rektora vēlēšanās bija pārkāpts noteiktais regulējums.
Tomēr tiesa lēma par labu Muižniekam, un valdība martā bez diskusijām apstiprināja Muižnieku LU rektora amatā.