Noslēpumainais cigāra formas objekts, kas nezin no kurienes iepeldējis Saules sistēmā un tikpat ātri arī pazudis no tās - starpzvaigžņu objekts "Oumuamua". Tas nav citplanētiešu kosmosa kuģis, bet jaunākie pētījumi pierāda, ka tas varētu būt kaut kas vēl dīvaināks, vēsta zinātniskais žurnāls "Wired".
2017. gadā pie apvāršņa tika manīts šis noslēpumainais objekts. Kopš tā laika astronomu vidū raisījušās bezgalīgas intrigas. Milzīgajam iespējamajam kosmiskās klints gruvesim ir neparasta forma - tas izskatās pēc cigāra. Turklāt tas nav viegli klasificējams kā komēta vai asteroīds.
Neskaidrības par šo starpzvaigžņu objektu zinātnieku vidū ir radījušas neskaitāmas teorijas par tā izcelsmi un sastāvu. Bija izskanējušas spekulācijas, ka tas ir kosmisku putekļu mākonis, svešzemju kosmosa kuģis vai pat nelielas planētas paliekas.
2020. gada maija nogalē divi Jēlas Universitātes astrofiziķi izvirzīja jaunu teoriju, apgalvojot, ka "Oumuamua" ir starpzvaigžņu aisbergs.
Nesen publicētais pētījums žurnālā "Astrophysical Journal Letters", atklāj, ka "Oumuamua" ir radies no milzu molekulāra mākoņa.
Šie spokainie objekti - molekulārie mākoņi - ir masīvas zvaigžņu kopas, kas var izplesties gaismas gadu ātrumā un tie satur pietiekami daudz gāzu, lai veidotu desmitiem tūkstošu zvaigžņu.
Bet saskaņā ar jaunāko pētījumu tie var "izspļaut" arī ūdeņraža aisbergus, kas izskatās un uzvedas kā "Oumuamua".
"Lai arī aisberga teorija šķiet nedaudz eksotiska, tā izskaidro katru noslēpumaino lietu, kas saistīta ar "Oumuamua","