"Ielaušanās privātajā dzīvē, izsekošanas rīks vai valdība vainīga, ka jāatjaunina telefona operētājsistēma..." Šie ir tikai daži no viedokļiem, kas izskanējuši kopš piektdienas, 29. maija, kad Latvijā darbību sāka lietotne "Apturi Covid". Portāls "Apollo" no mikroblogošanas vietnes "Twitter" apkopoja daļu no izskanējušajām domām par jauno lietojumprogrammu.
"Gaidu SPKC aģentus, kuri brauks mani čipot." Internetu "sašūpo" lietotne "Apturi Covid" (15)
Šī brīža publiskā diskusija par #ApturiCovid rāda , ka daļai sabiedrības nav nekāda priekšstata par digitālo higiēnu. Manuprāt steigšus jādomā kā uzlabot sabiedrības digitālo saprašanu & spriestspēju. Gribot vai negribot pandēmija ir mūs visus ielikusi digitālā pasaulē.
— Jānis Sārts (@janis_sarts) May 30, 2020
Patiesībā, viens lielisks pierādījums ka #ApturiCovid neko neievāc (nemaz nerunājot par to, ka tā neprasa nekādas permīcijas) ir, ka viņa pat paprasa numuru. Būtu spiegu lietotne, viņa pati to būtu spējīga nolasīt! pic.twitter.com/5K4d7y6VEj
— Dmitry Golubev (@lastguru_net) May 30, 2020
Aplicē #ApturiCovid "aplikāciju" un neaizmirsti ietīt! pic.twitter.com/O7vM3jGGwi
— BlackHalt (@BlackHalt) May 30, 2020
Un vēl #ApturiCovid ir iespējams pirmā aplikācija, kuru uzinstalē cerot, ka tā nekad par sevi neliks zināt un to nekad nevajadzēs atvērt.
— graiksts (@graiksts) May 30, 2020
Es lietoju aplikāciju #ApturiCovid pic.twitter.com/Q5R0KcR4vS
— Liene Cipule (@LieneCipule) May 29, 2020
Man laikam sabojāta iztēle, #ApturiCovid logo atgādina sex pozu
— Kristīne Pfaf (@kripf) May 29, 2020
Pievienojos. Bažīgu rada tikai tas, ka vienmēr jābūt Bluetooth ieslēgtam, kas man parasti nepatīk, taču var jau pamēģināt :) #ApturiCovid pic.twitter.com/3sXks2PLYs
— Kārlis Arājs (@karlis_arajs) May 29, 2020
Cilvēki, kas FB&Tw posto to #ApturiCovid copy+paste tekstu “es negribu, lai mani izseko!1!!1” ir tādi tīrradņi, jo tak tiešām laikam neapzinās, cik fundamentāli ironiski un smieklīgi ir redzēt tādus paziņojumus aktīvākajos privātuma pārkāpēj-soc-tīklos.
— Laura Andžāne (@laurandz) May 30, 2020
Instalēju ApturiCovid lietotni. Sasukāju matus, iztīrīju zobus, tagad gaidu @SPKCentrs aģentus, kuri brauks mani čipot. Drošības pēc interneta pārlūka vēsturi arī izdzēsu. #ApturiCovid
— Edgars Raginskis (@koleegjis) May 30, 2020
No nākošās nedēļas, valdība plāno ieviest likumu par obligāto dibenā bāžamo GPS raidītāju ierīcēm. #ApturiCovid #RectalCovid pic.twitter.com/WUwuGfFQxt
— Jenss De Walka (@JenssDe) May 29, 2020
Ja jau #apturicovid nav pieejas atrašanās vietas datiem un tml., pieļauju, ka sazvērestību teoriju piekritēji uzskata, ka Bils & Co katram pieliks spiegu/Bluetooth monitoringu, lai izsekotu. Šis būs @dirsalidejs lauciņš, bet prieks, ka starp mums dzīvo tik svarīgas personas. pic.twitter.com/jhNZbffpoj
— Nenormamma (@nenormamma) May 29, 2020
Mēģināju uzinstalēt #ApturiCovid. Saņēmu visai pazemojošu norādi ka manas gaitas specdienestiem nav interesantas, jo mans iphons ir pārāk sens.
— Reinis Poznaks (@poznaks) May 30, 2020
Vismaz pašlaik izskatās, ka #ApturiCovid lietotnes ļaudis ir tiešām centušies nebūt krīperi - neprasa lokāciju, publicēs pirmkodu, utt. Tāds prieks to redzēt laikā, kad privātie dati to vien dara kā noplūst :)
— Lauma Pret (@laumapret) May 29, 2020
Esmu priecīga par #ApturiCovid aplikāciju. Līdz šim savus lielākos maršrutus pierakstīju, lai X stundā zinātu, kur esmu bijusi. Tagad man ir vairāk brīva laika.
— Ingatk (@expertinga) May 30, 2020
Kartupeļu sacelšanās ? pic.twitter.com/058fcFIJ4d
— Dzintars (@DzintarsDzenis) May 29, 2020
Super! Man gluži nav jaunākais telefons, bet noteikti ne vecs. Ielādēju to #ApturiCovid un uzreiz info, ka mana ierīce to neatbalsta. Kam tad tas ir domāts? Saslimst tikai tie, kam pēdējās paaudzes telefoni?
— Sandis Čilipāns (@Brivsolis) May 29, 2020
Atkal kādam jauns biznesa projekts?
Gribēju instalēt #ApturiCovid , bet iOS pārāk vecs. Valdība, u r classist. ?
— bellabriska (@bellabriska) May 29, 2020
#ApturiCovid aplikāciju biju iedomājies nedaudz savādāk. Vai tiešām nevarēja uzlikt tādu, kā radaru, kur rādās apkārtesošie veselie kā zaļi punkti, bet inficētie vismaz kā sarkani punkti.
— Jānis Lazdāns (@Lazdans) May 29, 2020