Šodienas redaktors:
Kārlis Melngalvis

Braienta, Gārneta un Dankana uzņemšana Slavas zālē tiks pārcelta uz nākamo gadu

Kobe Braients un Kevins Gārnets
Kobe Braients un Kevins Gārnets Foto: Reuters/ScanPix

Kobe Braients, Kevins Gārnets, Tims Dankans un vēl seši cilvēki Džeimsa Neismita vārdā nosauktajā Slavas zālē tiks uzņemti nākamgad, ESPN atklājis memoriāla vadītājs Džerijs Kolandželo.

Ceremonijai bija jānotiek 29.augustā, bet tagad tā pārcelta uz 2021.gada pavasari.

"Mēs noteikti pārcelsim šo pasākumu uz nākamā gada pirmo ceturksni. Tuvāko nedēļu laikā būs tikšanās, kuras laikā apsvērsim, kā, kur un kad aizvadīt pasākumu," teica Kolandželo.

2020.gada Slavas zāles "izlaidumā" iekļauti Dankans, Gārnets, Braients, Edijs Satons, Rūdijs Tomjanovičs, Tamika Kečingsa, Kima Malkeja, Barbara Stīvensa un Patriks Baumans. 

Braients, Dankans, Gārnets un Kečingsa Slavas zāles balsojuma finālā iekļuva pirmo reizi. Lai iekļūtu Slavas zālē, kandidātiem bija jāiegūst 18 no 24 balsīm.

Losandželosas "Lakers" spīdeklis un leģenda Braients dzīvību zaudēja šī gada 26.janvārī, kad viņam piederošais helikopters avarēja, kopumā laupot deviņas dzīvības. Braients karjeras laikā NBA trofeju izcīnīja piecas reizes, bet Visu zvaigžņu spēlē "uzmirdzēja" 18 reizes. Savukārt 2007. un 2008.gadā viņš saņēma līgas vērtīgākā spēlētāja balvu. Tāpat viņš līgas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā atrodams ceturtajā vietā.

Dankans visu savu karjeru pavadīja Sanantonio "Spurs", kuras rindās kļuva par pieckārtēju NBA čempionu. Tāpat viņš 15 reizes piedalījies zvaigžņu spēlē, bet 2001./02. un 2002./03.gada sezonā, viņš ieguva vērtīgākā spēlētāja balvu. Šo godu NBA finālsērijā viņš izpelnījās trīs reizes.

Tikmēr lielāko karjeras daļu Minesotas "Timberwolves" pavadījušais Gārnets zvaigžņu spēlē piedalījās 15 reizes, bet par NBA čempionu 2007./08.gada sezonā, viņu kronēja Bostonas "Celtics" rindās. 2003./04.gada sezonā basketbolists ieguva līgas vērtīgākā spēlētāja titulu.

Kečingsa Sieviešu nacionālajā basketbola asociācijā (WNBA) 15 gadu laikā zvaigžņu spēlē piedalījās desmit reizes, bet 2012.gadā kopā ar Indianas "Fever" izdevās virs galvas celt trofeju. Togad viņa finālsērijā ieguva vērtīgākās spēlētājas balvu, bet gadu iepriekš šo pašu titulu saņēma pēc regulārās sezonas beigām. Basketboliste piecas reizes tika atzīta par gada labāko aizsardzības tipa spēlētāju.

Satons, kuram nu jau apritējuši 84 gadi, karjeras laikā trenējis vairākas Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) komandas - Kreitonas, Arkanzasas, Kentukī un Oklahomsitijas. Trenera karjeras laikā Satons savu komandu līdz "Final Four" aizveda trīs reizes. Viņa rēķinā ir 804 uzvaras.

13 gadus jaunākais Tomajnovičs 1993./94.gada un 1994./95.gada sezonā spēja aizvest Hjūstonas "Rockets" līdz uzvarai NBA. Būdams vēl spēlētājs, Tomjanovičs 11 gados Hjūstonā vidēji mačā izcēlās ar 17,4 punktiem un 8,1 atlēkušo bumbu.

Īpašs šis izlaidums būs Malkejai, kura Slavas zālē kā spēlētāja tika pieņemta jau 2000.gadā, bet divas desmitgades vēlāk, to izdevies paveikt arī trenera arodā. Viņa 2004., 2012. un 2019.gadā Beiloras NCAA komandu aizveda līdz čempiontitulam. Tāpat viņa trīs reizes atzīta par ASV gada treneri.

Stīvensa NCAA treneres karjerā, vadot Masačūsetsas basketbola komandas, spējusi izcīnīt 1039 uzvaras. 2014.gadā viņa līdz NCAA otrās divīzijas čempiontitulam aizveda Bentlijas universitāti.

Visbeidzot Baumans basketbola aprindās bija zināms, kā viens no labākajiem augsta ranga vadītājiem. Viņš 2003.gadā tika iecelts par Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) ģenerālsekretāru. Tieši viņš savulaik iestājās par 3x3 basketbola popularizēšanu. Baumans 2018.gadā devās aizsaulē.

1993.gadā Slavas zālē tika uzņemta arī latviešu basketboliste Uļjana Semjonova.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu