Viņa skaidroja, ka ar Covid-19 inficējies pacients ir jāizolē, taču, ja veselības stāvoklis nav smags, tad pacientu nav pamats vest uz slimnīcu, jo slimnīcās gultasvietas nepieciešamas smagāk slimiem pacientiem.
VI veiktajās pārbaudēs secināts, ka daudziem sociālās aprūpes centiem nav iespējas izolēt pacientus. "Centri ir piepildīti ar cilvēkiem, un šādā X stundā ir ļoti grūti šo izolāciju nodrošināt," piebilda Līviņa.
Šis jautājums ir pārrunāts ar Labklājības ministriju (LM). Šodien notiek VM un Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) sarunas, kur šis jautājums būs viena no tēmām.
Līviņa skaidroja, ka veselības nozare ir sagatavojusi vadlīnijas sociālās aprūpes centriem, "kā dzīvot Covid-19 situācijā". Tāpat epidemiologi ir apsekojuši sociālās aprūpes centrus un snieguši konkrētas rekomendācijas centru darbiniekiem.
"Mēs no savas puses esam darījuši daudz, bet protams zinām, ka Eiropā šie sociālās aprūpes centri ir ļoti liela riska zona.
Tāpēc esam veikuši skrīnīgu pansionātos un to darīsim arī turpmāk. Te protams ir jautājums par centru pārapdzīvotību un klientu blīvumu un reāli dzīvē daudzas lietas nevar izdarīt. Bet tas ir normāli, ka slimos cilvēkus atstāj centros un viņu nehospitalizē," norādīja Līviņa.
Saeimas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns (JKP) solīja, ka minēto jautājumu komisija kādā no nākamajām sēdēm varētu pārrunā ar Labklājības ministriju (LM).
Jau ziņots, ka ārkārtējās situācijas laikā inficēšanās ar Covid-19 konstatēta vairākos sociālās aprūpes centros. Nesen sociālās aprūpes namā "Mārsnēni" reģistrēti kopumā 44 Covid-19 pacienti. Par 30 inficētajiem jau tika ziņots 15.maijā, kamēr par pārējiem 14 - 23.maijā. Šo Covid-19 pacientu vidū ir gan aprūpes centra klienti, gan darbinieki.