Sitieni, pazemojumi un skandāli - vardarbība ģimenē nav problēma, kura maģiski beidzas līdz ar ārkārtas stāvokļa pasludināšanu. Patiesību sakot, vairumā gadījumu situācija ir tikai pasliktinājusies - sievietes ir ieslēgtas vienā telpā ar varmāku un daudzos gadījumos vienīgais glābiņš ir krīzes centrs, kas diemžēl nav pieejama iespēja visiem. Sieviešu skarbos stāstus Krievijā atklāj portāls "Ria Novosti".
"Esmu viņai parādā dzīvību"
Svetlanai Jegorovai (vārds mainīts) no Krasnojarskas pilsētas paveicās - viņa no mājām aizgāja 14. martā, dienu pirms pašizolēšanās sākuma. Sieviete izbēgusi no sava dzīvokļa bez savām mantām un pāris dienas dzīvojusi darbavietā.
"Ja mēs būtu palikuši izolācijā, būtu iespējami vien trīs varianti - invaliditāte, psihiatriskā slimnīca vai nāve," kategoriski noteikusi sieviete.
To, kas tieši ir vardarbība ģimenē, sieviete zina jau kopš bērnības - pēc vecāku nāves aprūpi par viņu uzņēmusies vecākā māsa.
"Viņa mani sita ar caurulēm, lika stāvēt uz zirņiem un atkārtoja, ka esmu viņai dzīvību parādā, jo viņa mani ir paglābusi no bērnunama. Es ilgi nespēju izvērtēt šo situāciju un domāju, ka patiešām biju problemātisks bērns, kuru vienkārši šādā veidā audzināja," atklājusi Svetlana.
Tiesa, bērnības traumatiskā pieredze viņai ir palīdzējusi vienā ziņā - lai arī 35 gadus vecā sieviete uzreiz nav spējusi atpazīt, ka viņas personīgajās attiecībās atkārtojas daļa jau piedzīvotā un viņa nav uzreiz atradusi iekšējo spēku, lai aizietu, mīlas dzīvē notiekošais nešķita normāls.